LipjaniPress

Kur pritet të përfundojë autostrada për Han të Elezit? (Video)

Lajme

Sonte në emisionin ‘Komiteti’ – i drejtuar nga Berat Buzhala – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjini, ministri i Financave, Avdullah Hoti, ka folur për fokusimin e investimeve shtetërore në autostrada dhe rrjete hekurudhore.

Ai ka treguar për qëllimet e këtij fokusi në ndërtimin e autostradave dhe hekurudhave dhe përfitimet ekonomike nga to.

Ministri Hoti ka folur për periudhën kohore kur do të përfundojë ndërtimi i autostradës për Han të Elezit dhe për arsyet e vonesës së përfundimit të saj.

Për më shumë ndiqeni videon e mëposhtme:

Facebook Comments

Related posts

Një shtyllë elektrike në Dobraj të Lipjanit rrezikon seriozisht kalimtarët dhe banoret pranë shtyllës elektrike(FOTO)

lipjanipress

Kosovari dorëzohet në polici, pranon se kreu vrasje natën e Pashkëve në Vjenë

lipjanipress

Kjo është renditja përfundimtare e partive në fletëvotimet e 11 qershorit (LISTA)

lipjanipress

Edhe Ylli Hoxha përmes premtimeve me asfalt kërkon vota

lipjanipress

Gecaj: Hipokrizia nuk ka kufi (Foto)

lipjanipress

Shënohet viktima e parë nga sulmi në Londër

lipjanipress

Trump nënshkruan sot një urdhër ekzekutiv për prishjen e dy marrëveshjeve ndërkombëtare

lipjanipress

Gjatë Zgjedhjeve të 22 tetori pati edhe fletëvotime të prishura qëllimisht (FOTO)

lipjanipress

Mesazhi i Votuesit në Fletëvotimin e Ferizajt

lipjanipress

Emisioni Komiteti Qendror – mysafir Lirak Çelaj (Video e plotë)

lipjanipress

Konjufca përjashton mundësinë e bashkëpunimit LDK-VV në të ardhmen

lipjanipress

EU observer: Hashim Thaçi dhe Daut Haradinaj pritet të akuzohen nga Gjykata Speciale

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli