LipjaniPress

Lideri i Hezbollahut: Jemi optimist sepse Shtëpinë e Bardhë tash e udhëheq një idiot

Bota Lajme

Lideri i Hezbollahut të Libanit, një grup militant shiit që SHBA-ja e cilëson si organizatë të huaj terroriste, edhe publikisht e ka shprehur optimizmin e vet se tani Shtëpia e Bardhë udhëhiqet nga një “idiot”.

“Jemi shumë optimist se kur një idiot vendoset në Shtëpinë e Bardhë dhe mburret për idiotësinë e vet, ky është fillimi i lehtësimit për të shtypurit nëpër botë, “ka thënë Sekretari Gjeneral i Hezbollahut, Hassan Nasrallah, në një fjalim duke iu referuar Donald Trumpit, transmeton Express.

Nasrallah ka shtuar se Trump e ka zbuluar “fytyrën e vërtetë të Administratës të SHBA-së,” të cilën e ka quajtur “të shëmtuar, padrejtë, kriminale dhe raciste”.

Hezbollah është një grup i veçuar politik me një degë të armatosur të mbështetur nga Irani.

Facebook Comments

Related posts

Suedia i mbron zyrtaret e veta që veshën shami gjatë vizitës në Iran (Foto)

lipjanipress

Këta janë kandidatët për Kryeministër nga katër partitë më të mëdha

lipjanipress

Rrëzohet shtylla elektrike në Lipjan Femijet luajn me rrymen (FOTO)

lipjanipress

Kosova ka përkrahjen e Gjermanisë për zhvillim ekonomik e integrim Evropian

lipjanipress

Kërkohet ndihmë për shërimin e voglushes Elsa Sopa

lipjanipress

Urimi i veçantë i kryetarit legjendar

lipjanipress

Zvicerani e plagos të riun kosovar

lipjanipress

Kjo është gruaja që e dogji Shqipërinë në vitin ’97 (Video)

lipjanipress

Fundjavë e nxehtë por prej të hënës ndryshojnë temperaturat

lipjanipress

Banorët e Kodrës së Trimave protestojnë për mungesë të energjisë elektrike (Video)

lipjanipress

Njoftim: Presion Zonës Express për mostransmetim të dokumentarit për Elvis Pistën

lipjanipress

Dhjetëra pasagjerë evakuohen pas “eksplodimit në metronë e Parisit”

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli