LipjaniPress

Përplasen deputetët e koalicionit: “Ke interesa personale në shëndetësi”, “t’i s’merr vesh”

Lajme

Akuzat për një sistem të dobët të shëndetësisë që bëri deputeti i PDK-së Bekim Haxhiu ndaj qeverisë ka nxit reagim të deputetes së LDK-së, Mirjeta Kalludra.

Derisa ka lavdëruar punën e Ministrisë e të Qeverisë, ajo ka kritikuar Haxhiun për qasjen e tij duke thënë se krejt çka po bënë ai është se po vajton me lot krokodili.

Kjo deklaratë e Kalludrës rezultoi me reagimin e Haxhiut por në këtë rast ai iu drejtua shefit të saj.

“Du me falënderu zonjën Kalludra, për dëshirën që e pati për replikë. Z. Kryeministër nuk duhet të lejoni që për shëndetësinë të flasin ata që nuk marrin vesh nga kjo çështje”, tha Haxhiu.

Diskutimin nuk e la me kaq Kalludra. Tha se krejt ky reagim i deputetit nga partneri i koalicionit është pasi ai ka interesa personale në sistemin e shëndetësisë.

Facebook Comments

Related posts

Kanë filluar punimet në ndërtimin dhe asfaltimin e rrugës “Luftëtarët e Lirisë në fshatin Babush i Muhaxherëve

lipjanipress

Veseli:Fillimi i Ri është garancë për Shtetin e Kosovës dhe fuqizimin e tij (FOTO)

lipjanipress

Molliqaj: Hyjmë koalicion me LDK-në, por pa Isa Mustafën

lipjanipress

U bënë gati katër muaj të bllokimit të punës së Kuvendit komunal nga Kryesuesja e KK- së në mënyrë të jashtëligjshme duke shkel rëndë LVL

lipjanipress

“Shkrihen” marrëdhëniet SHBA – VV. Zv/ndihmës sekretari amerikan takim me Visar Ymerin

lipjanipress

Shefi i NATO’s: Do t’i rezistojmë ndikimit rus në Ballkan

lipjanipress

Turqia do të dërgojë Holandën në Gjykatën Europiane të të Drejtave të Njeriut

lipjanipress

Berisha i përgjigjet Blushit për Kosovën: Pse të lopës janë ata?! Të bëhemi gati për luftë!

lipjanipress

Ja se kur fillon Muaji i Ramazanit (Foto)

lipjanipress

Publikohen fotografitë e të arrestuarve për sulmin kundër drejtorit të burgjeve (Foto)

lipjanipress

Mirena përkrahë fuqishëm Dr. Fitim Selimin

lipjanipress

Qeveria emëron kryeakademikun Hivzi Islami në krye të Komisionit për Matjen e Territori

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli