LipjaniPress

Përplasen dy trena mes vete, disa të lënduar (Foto)

Lajme

Një tren pasagjerësh dhe një tren mallrash janë përplasur fatalisht në Luksemburg.

Disa njerëz janë plagosur, dy prej tyre rëndë, njoftojnë mediat lokale.

Incidenti ka ndodhur në afërsi të komunës Bettembourg në Luksemburgun jugor, njoftoi gazeta “L’essentiel”.

Gazeta citon policinë lokale që tha se të paktën dy nga të plagosurit janë në gjendje të rëndë.

Facebook Comments

Related posts

I dënuari nga grupi i Kumanovës jep një mesazh emocionues

lipjanipress

Aksidentohet autobusi, 28 të vdekur (FOTO)

lipjanipress

KEDS ka njoftuar për vendet që do të kenë ndërprerje të rrymës gjatë ditës së nesërme

Press Lipjani

Kuvajti i ekzekuton me varje 7 persona, përfshirë edhe princin

lipjanipress

Ka mbyllur punimet Konferenca e dytë Shkencore Ndërkombëtare “Gjuhësi, letërsi dhe kulturë”, ICLLC 2017 e Kolegjit AAB

Press Lipjani

Aksidentohet për vdekje motoristi shqiptar në Zvicër

lipjanipress

A është intervistuar Hashim Thaçi për krime të luftës? (Video)

lipjanipress

KQZ përmbyll procesin e certifikimit të partive dhe kandidatëve – kjo është lista e plotë

lipjanipress

Partnerizimi i Lipjanit me Kaiserslauternin e Gjermanis n’rrugë të mbarë.

lipjanipress

Mirsad Tahiri: Jemi me Kombë Ashkanli, Jo RAE

lipjanipress

“Gëzim Gashi ( Albin Kurti i Ashkalive dhe Egjiptianve)”

lipjanipress

Haradinaj për AFP: Dialogu mund të vazhdojë vetëm nëse Serbia e njeh Kosovën

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli