LipjaniPress

Thaçi dhe kryediplomati norvegjez i shijojnë bashkë birrat e Prishtinës

Lajme

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pas pritjes zyrtare që i bëri ministrit të Jashtëm të Norvegjisë, Borge Brende, në mbrëmje është parë edhe duke pirë birra me të në lokalin “Soma”.

Në shoqëri të tyre ishin edhe Bekim Çollaku, shef i stafit të presidentit Thaçi, bashkë me Petrit Selimin, koordinator nacional në Korporatën e Sfidave të Mijëvjeçarit.Presidenti Thaçi dhe ministri i Jashtëm i Norvegjisë si duket janë miq të mirë me njëri-tjetrin.

Kryediplomati norvegjez sot ka takuar edhe zyrtarë të tjerë të shtetit, mirëpo ata i mungonin kësaj ndeje joformale.

Facebook Comments

Related posts

Behgjet Pacolli Një mundësi e jashtëzakonshme për Amerikën shkruan ne facebook.

lipjanipress

Këto janë temperaturat për pesë ditët e ardhshme

lipjanipress

Muri rrënohet i tëri (FOTO)

lipjanipress

PDK dega në Lipjan ,mbajti takim në qytetin e Lipjanit

lipjanipress

Beteja moderne e Kosovës – Thaçi i jep ujë Vuçiqit (Foto)

lipjanipress

Përmbledhëje e programit të së enjëtes në Shtime gjatë përurimit të SPIN TV (VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Pas Dardan Molliqajt, me Avdullah Hotin tallet edhe motra e tij

lipjanipress

Kosovari që plagosi 9 persona me sopatë (Video)

lipjanipress

Kryeministri Mustafa: Kosova e përkushtuar për thellimin e bashkëpunimit me Zvicrën

lipjanipress

Teoritë e konspiracionit: Gjenerali kroat është shëndoshë e mirë, vetëvrasja u inskenua

lipjanipress

Kryeministri: Haradinaj, peng i shtetit që kreu krime e masakra në Kosovë

lipjanipress

Hajrullahu viziton zyrën komunale për punësim në Lipjan

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli