LipjaniPress

Donacion për Lipjananasit: Shoqata e Prodhuesve të Qumshtit të Kosovës (FOTO)

Lipjani

Kryetari i Komunës Imri Ahmeti, gjatë ditës së sotme së bashku me Shoqatën e Prodhuesve të Qumshtit të Kosovës kanë shpërndarë një donacion për banorët e fshatrave Rubovc dhe Kojskë, prej 13 makinave mjelëse të lopëve qumshtore si dhe një pajisje tjetër për analiza të qumshtit (milkoskan). Ky donacion është ndihmuar nga konsulata Daneze CFLI.

 

Facebook Comments

Related posts

Shumica nuk hanë e nuk pinë, por a e dini historinë e lindjes së muajit të Ramazanit

lipjanipress

Fauz Xhemajli, nënkryetar i Lipjanit

lipjanipress

Kryetari Ahmeti vizitoi punimet në instalimin e Ujësjellsit

lipjanipress

Sondazhi i fundit: Për Kryeminister, VV Albin Kurti del, fitues i Zgjedhjeve të 11 Qershorit

lipjanipress

Kryetari Buja mbështetet fuqishëm nga strukturat e PDK-së në Kraishtë

lipjanipress

Në Lipjan nuk është mbajtur mbledhja e KK-së, Opozita qendron në kërkesën për mbajtje të mbledhjës të jashtzakonshme

lipjanipress

Ndërsa në emër të familjarëve para të pranishmëve fjalë rasti ka mbajtur edhe përfaqësuesi i fshatit Ribar i Vogël, Nysret Kelmendi.

lipjanipress

Vlora Limani Hajnuni Fjalimi në seancën e Kuvendit të Republikës së Kosovë (Video+Foto)

lipjanipress

Une Florim Shala anetar i Kryesise se PDK-se – dega ne Lipjan, demantoj lajmin e meparshem te disa mediave

lipjanipress

Në Qëndrën Kulturore Shqiptare në Stuttgart të Gjermaisë,shenohet 10 vjetori i Pavarësisë së Kosovës

lipjanipress

Kanë nisur punimet në renovimin e QKMF-së në Lipjan

lipjanipress

Janë inaguruar tri fusha ne Lipjan (Foto+Video)

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli