LipjaniPress

Koha kur në Kosovë vriteshin fëmijët për hakmarrje (Video)

Lajme

Në ditën e parë të kësaj jave (të hënën) në RTK, në emisionin “Arkivi” u shfaq emisioni për një ngjarje tragjike që ka ndodhur në vitin 1971 në fshatin Lladroc të Malishevës. Bëhet fjalë për vrasjen e dy fëmijëve për shkak të hakmarrjes.

Njërës familje i kishte vdekur familjari në Burgun e Nishit dhe duke e akuzuar tjetrën se kishte dorë në atë vdekje që e konsideronin vrasje, hakmerret ndaj familjes duke ia vrarë dy fëmijë. Për vrasjen ishin akuzuar mësuesi i dy fëmijëve dhe vëllai i tij. Rasti kishte bërë bujë, pasi ishin shkelur të gjitha traditat duke u vrarë fëmijë për hakmarrje. Pas kësaj vrasjeje, dy të akuzuarit ishin ekzekutuar pas një gjykimi që ka zgjatur rreth 4 vjet.

Më poshtë mund ta shikoni emisionin e shfaqur në RTK:

Facebook Comments

Related posts

Kryetarët e Komunave vizitojnë Ramush Haradinajn në Francë

lipjanipress

Një tjetër virus do të godasë Botën? Kina lëshon alarmin

lipjanipress

LDK lëvdon Mustafën: Rrëzimi i murit pasqyron lidership të guximshëm

lipjanipress

Turqia arreston mbi 50 persona

lipjanipress

Steinmeier: Bota e vjetër ka marrë fund pas ardhjes së Trumpit

lipjanipress

Haradinaj nga sheshi i Prishtinës thotë se Kosova nuk i fal tokë askujt

lipjanipress

Nuk ndalet Haki Abazi: Nuk mjafton me dorëheqjen e Shpend Ahmetit, ja çka kërkon tjetër

lipjanipress

KQZ-ja mund të mbetet pa kryetar

lipjanipress

Nikoliq heqë dorë nga gara presidenciale në Serbi?

lipjanipress

LDK-Lipjan: Baica dëshmoj se di të mbështes ata që punuan për të mirën e tyre

lipjanipress

Ministrja e Integrimit Europian në Serbi: BE-ja s’është e plotë pa Serbinë

lipjanipress

Ardhja e mërgimtarëve, rrit numrin e aksidenteve

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli