LipjaniPress

Urime dita Kombëtare e 15 Shkurtit komunitetit Ashkanli

Lajme

Urime dita Kombëtare e komunitetit Ashkanli Urime 15 Shkurti dhe 14 vjetori i flamurit kombëtar Në këtë ditë të madhe të kombit Ashkanli dëshirojë që ti gjejë Ashkanlit të unifikuar dhe të bashkuarë rreth flamurit kombëtar sepse me 15 shkurt 2003 u vulos historia e kombitë Ashkanli, gjithashtu urime 17 vjetori i pavarsisë së Republikes së Kosovës./Lipjanipress.com//

Ashkanlit e kanë pasaporten e vetë të Identifikimit me simbolin kombëtar flamurin e 15 shkurtiti,kjo festë nacionale e madhe dëshirojë që na gjejë sa më të integruar sa më të arsimuar,sa më të punsuar sepse edhe ne dëshirojmë të jemi të barabartë me shoqërin tjetër Kosovare sepse gjat tër procesit historik Ashkalinjët kan qenë dhe do të jen pjesmarrës të shtetë ndërtimitë të vendit tonë Republikes së Kosovës për anëtarësimit në Bashkimin Europian dhe në organizmat ndërkombëtare dhe nato. Zoti ju bekoftë juve dhe familjet e juaja Zoti e bekoftë popullin tim zoti e bekoft kombin tim dhe jam krenar që i takojë kombit Ashkanli.
Me respekt

Autor: Mirsad Tahiri
Gazetar i Radio Kosovës, programit të dytë./Lipjanipres.com//

Facebook Comments

Related posts

Imri Ahmeti LDK-Lipjan (Blinaj) është koha që të qeverisim pa ortak.

lipjanipress

Komisioni i angazhuar për matjen e territorit – “Ndodh që nuk e bëjmë matjen”

lipjanipress

VMRO apel gjykatësve: Mos bashkëpunoni me Prokurorinë Speciale

lipjanipress

Kanë filluar punimet në ndërtimin dhe asfaltimin e rrugës “Luftëtarët e Lirisë në fshatin Babush i Muhaxherëve

lipjanipress

Inaugurohet objekti muze “Ish selia Ipeshkvnore e Kosovës” në Ferizaj

Press Lipjani

INTERVISTE EKSKLUZIVE – RAMUSH HARADINAJ (VIDEO)

lipjanipress

KEDS: Nuk i intereson a rrezikohet jeta e qytetarve (FOTO)

lipjanipress

Pal Lekaj ia atribuon meritat për pavarësinë e Kosovës shefit të tij

lipjanipress

Prokuroria Speciale ngre aktakuzë për krime lufte ndaj një personi

lipjanipress

10 Inspektorët e qeverisjes Mustafa në Prishtinë dalin para Gjykatës, akuzohen për korrupsion

lipjanipress

Daçiç: Thaçi nuk mund ta lirojë Haradinajn

lipjanipress

Ky është moti për sot

Press Lipjani
Albanian
Kalo te paneli