LipjaniPress

Stojanoviq: Serbët nga Kosova e përkrahin Aleksandar Vuçiqin për President të Serbisë

Lajme

Aleksandar Vuçiq ka mbështetjen e plotë të serbëve nga Kosova për kandidaturën për President të Republikës së Serbisë për hir të mbijetesës sonë dhe krijimin e kushteve më të mira të jetesës, ka thënë, Branimir Stojanoviq, zëvëndëskryeministër i Qeverisë së Kosovës, si pjësë e Listës Serbe

Stojanoviq, theksoi se “për serbët në Kosovë dhe Metohi është me rëndësi të madhe që Republika e Serbisë është vend i qëndrueshëm dhe i forte”, raporton Blic.

“Është e nevojshme që Serbia të jetë e qëndrueshme dhe e fortë, për të vazhduar në rrugën e zhvillimit dhe reformave, dhe e gjithë kjo është e mundur vetëm në qoftë se Aleksandar Vuçiq do të jetë President i Republikës së Serbisë. Prandaj, jo vetëm Komitetet partisë SNS nga Kosova, por edhe shumica absolute e serbëve që jetojnë në Kosovë dhe Metojihi do të mbështesin politikën e Aleksandar Vuçiq, që do të tregohet në mënyrë të qartë në zgjedhje”, tha Stojanoviq.

Ai tha se Serbia më në fund ka lëvizur përpara dhe tani nuk mund të ndalet, ndërsa rruga për ecjen përpara, siç ka thënë ai, mund të sigurohet vetëm nga Aleksandar Vuçiq./Express/

Facebook Comments

Related posts

Agani tërhiqet nga gara për deputet shkak i aktakuzës

lipjanipress

Ramiz Kelmendi tregon për njeriun e VV’së që punon me Serbinë (Video)

lipjanipress

Kërcënon sërish Koreja e Veriut: Jemi gati për luftë me SHBA’në (Video)

lipjanipress

Nënkryetari i OVL-së së UÇK-së Nasim Haradinaj, e quajti ‘palaço’ ambasadorin Amerikan në Kosovë, Greg Delawie, por edhe pas kritikave që ai mori, duket se nuk është pishman

lipjanipress

Dardan Sejdiu kapet në rren, biznesin që ia ndaloi qytetarit në Prishtinë, ua lejoi Devollëve (Video)

lipjanipress

Alarmojnë ekspertët: Koreja Veriore gati ta zhvillojë raketën që e mbërrin SHBA-në

lipjanipress

Presidenti Thaçi priti një delegacion të ashkalinjve të Kosovës për 14 vjetorin e ditës së tyre të flamurit

lipjanipress

Mashtrimi me subvencione, i bashkakuzuari në rastin e ish-deputetit thotë se përvetësoi mbi një mijë euro

lipjanipress

Sindikata e Doganës e shqetësuar për sulmin ndaj oficerëve doganorë në Vushtrri

lipjanipress

Krasniqi: Opozita s’do të bëhet hisedare e marrëveshjeve të dëmshme

lipjanipress

Rritet numri i aksidenteve në punë

lipjanipress

Ja sa do t’i kushtonte Kosovës krijimi i njësisë së helikopterëve

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli