LipjaniPress

Kryetari Ahmeti ka vizituar fabriken e lëngjeve MS Quality

Lajme Lipjani

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti i shoqëruar nga Frank Tuci, Kryetar i Bashkësisë së Fushë-Arrëzit të Shqipërisë, gjatë ditës së sotme në këtë ditë feste kanë vizituar edhe fabriken e lëngjeve MS Quality të pronarit Sabit Pacolli.
Në kët rast kryetari Imri Ahmeti fillimisht ka uruar afaristin e këtij biznesi për fillimin e punimeve të kësaj fabrike duke theksuar se çdo investim në Lipjan është i mirëseardhur dhe se ne si komunë jemi të interesuar ti mirëpresim investitorët duke ju dhënë hapësirë dhe duke e hequr çdo barrierë administrative dhe tarifore të të gjitha bizneseve që dëshirojnë me investu në Lipjan me qëllim të gjenerimit të vendeve të reja të punës,
Ndërsa, Sabit Pacolli ka falenderuar Kryetarin Ahmeti për vizitën në ditën më të veçantë për popullin tonë, në të njejtën kohë ai ka falenderuar kryetarin Imri Ahmeti për mbështetjen e tij institucionale në lehtësimin e procedurave në funksionin të të bërit biznes, po ashtu ai ka informuar kryetarin Ahmeti lidhur me investimet në këtë fabrikë.

 

 

Facebook Comments

Related posts

Nisma: Vazhdimi i dialogut është vetëm në interes të Serbisë

lipjanipress

Vazhdojnë dëshmitë në rastin “Kumanova”

lipjanipress

Hyseni takon ambasadorin e Hungarisë: Flasin për vizat

lipjanipress

Mandati për Qeverinë: Ivanov nesër nis konsultimet me partitë politike

lipjanipress

LDK i reagon Thaçit, jep sinjale se nuk do të votojë për Ushtrinë

lipjanipress

Lista Srpska: Prishtina të themelojë Asociacionin

lipjanipress

Ahmetaj BE-së: Liberalizimi i vizave, tani ose kurrë

lipjanipress

Të hënën funksionalizohet zyra për vërtetime të veteranëve (Video)

lipjanipress

Hasan S Zeneli: Bashkëluftëtarë i “Zahir Pajazitit” Disa vargje Për PDK-në

lipjanipress

Katër aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje janë liruar nga masa e arrestit shtëpiak respektivisht paraburgimit.

lipjanipress

Protestoi e zhveshur, policia franceze arreston kandidaten për presidente (Video)

lipjanipress

Mërgimtari kosovar tregon tmerrin që i ndodhi në Serbi

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli