LipjaniPress

Urimi i veçantë i kryetarit legjendar

Lajme

Kryetari legjendar i Partisë së Fortë, Visar Arifaj, ka uruar në mënyrë të veçantë Ditën e pavarësisë së Kosovës

“Si shoqni, kemi tendenca me u tutë prej gëzimit. Edhe kur keshim shumë, gjith osht dikush që thotë “hajr ishalla” tu u tutë se mos qai gëzim barazohet me diçka t’keqe”, ka thënë Atifaj.

Ai ka apeluar shoqërinë që të mos frikësohen të festojnë, sot, nesër e pasnesër.

Statusi i plotë:

“Po, Kosova ka shumë probleme. Uroj që edhe n’t’ardhmën, pritshmëritë tona me i kapërcy arritjet se veç qashtu ecët përpara.

Kurrë nuk muj me e harru çfarë feste ka qenë 17 shkurti 2008. Për mu, nuk osht datë e auditimit, që me vlerësu çka kemi bo deri tash, sado që reflektimi osht sport i nevojshëm. 17 shkurti osht festë! E për njerëzit që e kanë jetu fundin e shekullit t’kalumë, 17 shkurti duhet me qenë festa ma e madhe ndonjiherë (nejse, përveç martesave për do-do).

Shoqni e dashtun, mos u tutni prej gëzimit! Osht shnetë. Qai gëzim që e kemi pasë para 9 vjetëve e meriton me pasë repriza çdo vit tjetër pa marrë parasysh rrethanat. E meritojmë edhe na si njerëz!

Osht shnetë.

Gëzuar!

p.s. sonte kon nuk e shoh qorr t’pitë i thom tradhëtar (ose ia qes nji gotë raki (ose çka po di))

Facebook Comments

Related posts

Mustafa i thotë Palmerit se përkrahja e SHBA-ve për Kosovën është e pazëvendësueshme

lipjanipress

A JANË TË RREZIKUR NGA KANCERI DHE LEUKEMIA? ATA QË JETOJN DHE PUNOJN AFËR LINJAVE TË TENSIONIT TË LARTË

lipjanipress

LDK lëvdon Mustafën: Rrëzimi i murit pasqyron lidership të guximshëm

lipjanipress

PDK-Lipjan:Kryetari Hajrullahu vizitoi fshatin Konjuh!

lipjanipress

Sipërmarrësi rus paralajmëron: Brexit mund të çojë drejt një lufte të re

lipjanipress

Përkujdesja për të pastrehët, të uriturit dhe të varfrit ështe një nga misionet e Hoxhë Naser Baftiut njëkohesisht edhe Drejtor i Shoqatës Dora e Lirë

lipjanipress

Beteja moderne e Kosovës – Thaçi i jep ujë Vuçiqit (Foto)

lipjanipress

Ekskluzive: Rugova e dërgoi Adem Jasharin për trajnime në Shqipëri (VIDEO)

lipjanipress

‘FSK’së i duhen 10 vjet që të arrijë nivelin e nevojshëm të Ushtrisë’ (Video)

lipjanipress

Thaçi e Pacolli kthejnë në Kosovë gjashtë ambasadorë

lipjanipress

Viktima e aksidentit në Arllat të Drenasit, ishte ushtar i UÇK’së (FOTO)

lipjanipress

Qeveria ka vendosur t’i pres serbët kurdo që ata vendosin të kthehen në institucione (Video)

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli