LipjaniPress

I ati i Ramush Haradinaj shpreh gëzimin për 17 Shkurtin dhe mërzinë për djalin

Lajme

Hilmi Haradinaj – babai i dy djemve të vrarë për lirinë e Kosovës dhe i Ramush Hradinajt, komandant i Zonës Operative të Dukagjinit – është shprehur i lumtur për 17 Shkurtin.

Por nuk ka mundur ta fshehë mërzinë që ia ka shkaktuar mbajtja në Francë e djalit të tij Ramush Haradinaj, pas ndalimit që iu bë atje më 4 janar nga një urdhërarrest që Serbia e kishte lëshuar përmes INTERPOL-it në vitin 2004.

“Jam i lumtun për ditën e Pavarësisë, edhe pse shumë na ka kushtu kjo Pavarësi.
Shumë djem e vajza kanë dhanë jetën për këtë ditë.
Për ne si familje është ma e zorshme kjo ditë, arsyeja se, ai thuaja se e ka pru këtë ditë, dej te pavarësia, dej te shteti, ai sot gjindet në Francë, me ato aktakuza të Serbisë”, tha Haradinaj në një bisedë të shkurtër për televizionin publik të Kosovës.

Facebook Comments

Related posts

Vucic:Nga Sarajeva për autoritetet në Prishtinë: goditja e një stilolapsi nuk mund të rrëmben asgjë

lipjanipress

Liria e medias, Kosova renditet e 82’ta

lipjanipress

Mbahet mbledhja konsultative e bordit të drejtorëve

lipjanipress

Fillon ndërtimi i objektit të ri shkollor në fshatin Rubovc

lipjanipress

Tahiri po ia sheh fundin dialogut me Serbinë

lipjanipress

Rumunët s’e ndalin protestën

lipjanipress

Alarmi vjen nga Franca: Trump dhe Putin do të “rivizatojnë” hartën e Evropës

lipjanipress

Sheiku në Mal të Zi personelit të një hoteli në Tivat ku ishte sistemuar, ua ka “luajtur trurin” duke iu lënë bakshish 36.000 euro!

lipjanipress

Eksperti nga Gjermania: Argumentet që zbulojnë manipulimet dhe mashtrimet e komisioneve për demarkacionin!

lipjanipress

Nesër seancë plenare, a do të votohet demarkacioni

lipjanipress

Zgjedhjet e përgjithshme mbahen në fund të majit

lipjanipress

Salla Rinore nuk kishte hapësirë të duhur për ti pranuar të gjithë këta anëtarë dhe simpatizues të cilët bartnin flamuj partiak dhe shtetëror(FOTO+VIDEO)

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli