LipjaniPress

Hasan S Zeneli: Kur bota rrotullohet rreth komandant dreqit !!!

Lajme Lipjani

Hoxha e din mir se 4 vite nuk i kam shkru dhe nuk i kam repliku. Por ky njeri që nuk është hoxhë por është një dreq sihirbaz i cili hudhë benzin në zjarr. Për çudi, çdo herë kur ndodhin skenare dhe kriza politike në Ilirid, krejt rastet na lidhen me këtë dreq. Ku po e din Xheza se në maqedoni paska një grup prej 80 personave të armatosur, ku e diti se qenkan bash 80-të dhe duheshka të kthehen nga kanë ardhë ku aludon në Kosovën dhe Luginën !!! A nuk është e turpshme kjo deklarat ku komandant dreqi publikisht krijojn huti dhe paralajmëron opinionin se shqiptarët po mobilizohen dhe kërkojn destabilizim në vend. Kur botërisht dihet se ata të cilët kërkojnë trazira janë VMRO e cila nuk donë të pranon humbjet e saja parlamentare./Lipjanipress.com//
Të thiret publikisht në grupe të armatosura, nënkupton se shqiptarët janë çerdhe e terrorizmit në Ilirdë !!! Deklaratat e tilla janë propagandë armiqsore të cilat në mënyrë perfide i shtjellojnë shokët e dreqit tjeter, qe quhet shenasi memuti.
Mos harojm rastin e Kumanovës, kur po ky hogjë i mallkum e takon dhe bënë intervistë me njeriun i cili u kishte “ikur” policisë maqedone dhe me vrap kalon në Kosovë ku takon hogjën dhe fillojnë të japin deklarata të përbashkëta. Ky hoxhë e dinë shumv mirë pse nuk mundet të lëvizë lirshëm në Kosovë dhe pse nuk mundet të afrohet pran pompave të benzinit ?!!!
UÇK-ja akoma nuk e kanë përfunduar investigimin rreth atentatit të Kom. TELIT ku nga personi më i dyshuar je ti Xhezair Shaqiri Komandant DREQI./Lipjanipress.com//
Jo hogjë jo, mos qit fall dhe mos bëj petulla në uj, se në Iliridë nuk ka grupe të armatosura as per darsma kur merret nusja e lene mo për diçka tjetër. Boll ishte tradhtia e juaj duke i marë në qaf djemt ma tmirë si Begu dhe Mirsadi, duke arestu Kom. Sokolin me shokë. Pastro hoxhë në oborin tënd, kallzo sa pare të Musa Xhaferit ti ka pru hafëz Shabani në Tanushën tane ??? Kallzo kur para 2-3 viteve u kandidove për deputet, si shteti maqedon ta dha vërtetimin që nuk je i përndjekur dhe nuk kishte asnjë lëndë kundër teje, si shkove 2 orë mysafir në MRTV, kur e dijshe se një kat më lart studios janë të vendosur sigurimi shtetror i Maqedonis?
Mos manipulo me emrin e Ridvan Nezirit komandant Gjarpnit, sepse ti shumë mirë e dinë se për çka ke qenë i akuzum prej shokëve të luftës !!! Pse nuk ju kallzon njerëzve se je i paguar me rrogë nga Hashim Thaçi si pjesë e sigurimit të tyre dhe punëve të flliqta që janë bërë në Kosovë ?
O hoxhë dreqi, ka kush i kshyr dhe mbykqyr punët edhe në Iliridë, mos u mer me shpifje dhe boll ke qenë dorë e zgjatun e shkijeve, sidomos Vllado Buqkovskit. Krejt e dinë për ty se je në prehnin e Ali Mutit dhe mos u mundo ta lajsh veten, se sa ma shumë që fol, aq ma shumë të vjen era./Lipjanipress.com//
shok jemi, po dreq je, …
nderime atdheut

autori: H.S.Zeneli.transmeton/Lipjanipress.com//

Facebook Comments

Related posts

Prishtinë, kështu i shmanget aksidentit që ka mundur të jetë tragjik (Video)

lipjanipress

Veseli e Mustafa përplasen për afatin se kur votohet Demarkacioni

lipjanipress

Ligji për kundërvajtje, vështirë i zbatueshëm

lipjanipress

Imami Musliu: Kur i pashë 56 kufomat, s’e besoja se ishte edhe Adem Jashari

lipjanipress

Vlora Limani Hajnuni Fjalimi në seancën e Kuvendit të Republikës së Kosovë (Video+Foto)

lipjanipress

Banorët e Kodrës së Trimave protestojnë për mungesë të energjisë elektrike (Video)

lipjanipress

LDK i reagon Thaçit, jep sinjale se nuk do të votojë për Ushtrinë

lipjanipress

Dy aksidente në Prizren, godasin këmbësorët dhe ikin nga vendi i ngjarjes

lipjanipress

Google Maps Ndertesa Swastika,

lipjanipress

Xhenoveva Ruiz Calavera viziton Xhamien e lipjanit

lipjanipress

Mustafa shpjegon se çfarë ndodhi mes tij dhe Vuçiqit në Sarajevë (Video)

lipjanipress

Kuvendi i Komunës së Lipjanit ka zhvilluar punimet e mbledhjes së 40-të

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli