LipjaniPress

Këto vende do të kenë reduktime të energjisë elektrike nesër

Lajme

KEDS nëpërmjet një komunikate për media ka njoftuar për vendet që do të kenë reduktime të energjisë elektrike gjatë ditëve në vijim.

Komunikata e plotë:

Pejë

Mirëmbajte të planifikuar

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

-Nuk ka

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

1.

Më 21.02.2017 në NS 110/10 kV Istog do të shkyçet:

* Dalja 10 kV Dubrave-Rakosh (54000006) prej orës 10:00 deri në orën 14:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Dubravë, Rakosh, Kovragë, Serbobran, Llukac i Thatë, Vëriq, Kërrninë, Padalishtë, Shushicë,Uqë, Suhogërll dhe Cerkolez.

Arsyeja e shkyçjes: Demontimi i transformatorit ekzistues 250kVA dhe i njëjti duhet të montohet në kapriaten e re, dhe shtrirja e përçuesit Al/Fe 50mm në 3 shtylla 12m.Punime nga firma Eling.

Prishtinë

Mirëmbajte të planifikuar

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

-Nuk ka

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

1.

Më 22.02.2017 në NS 110/35/10 kV Prishtina 1 do të ketë shkyçet:

* Dalja 10 kV J22 Preoci nga ora 10:00 deri ne ora 12:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Preoci, Llapnasella, Lagjja Marigona, Spitali i Zemres EDA, Medicine Hospital, HIB Petroll, Hotel Emerald, EBC Cosmetic dhe Auto Mekanika.

Arsyeja e shkyçjes: Kyçja e trafostacionit të ri sipas PEE Nr. 9175.

Facebook Comments

Related posts

I dënuari nga grupi i Kumanovës jep një mesazh emocionues

lipjanipress

Në 18 vjetorin e masakrës në Krushë, Thaçi fton drejtësinë të hetojnë vrasjet dhe masakrat

lipjanipress

Pas luftës serbët e vranë vëllain e Azem Vllasit (Pamje të rënda)

lipjanipress

Plagoset një femër me armë zjarri në Prishtinë

lipjanipress

Ushtari i NATO’s ka bërë diçka të mrekullueshme për Drenasin (Foto)

lipjanipress

Anita Muçaj – Haradinaj ka thënë se e ka pritur një shtyrje të seancës nga Gjykata e Colmarit

Press Lipjani

Miratohet raporti për matjen e territorit – Mustafa shpreson se do ta votojë edhe opozita

lipjanipress

Adem Grabovci në Gjykatë, po merret në pyetje për rastin e Fatmir Limajt(VIDEO)

lipjanipress

Stoltenberg beson që Mali i Zi së shpejti bëhet anëtar i NATO-s

lipjanipress

Rrënimi i murit ruajti paqen në rajon: Vuçiq

lipjanipress

LDK Lipjan- Sonte vazhdojmë në TOPLIQAN

lipjanipress

Pamje të tmerrshme në kryeqytet – lypësi i zhveshur në temperatura nën zero (Foto)

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli