LipjaniPress

LEKAJ TAKON THAÇIN PAS POLEMIKAVE

Lajme

Lekaj takon Thaçin pas polemikave
Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, i cili akuzon presidentin e Kosovës Hashim Thaçin si gjëja më e keqe që ka mundur të i ndodh Kosovës janë takuar sot.

Takimi i cili ndodhi në njërin nga hotelet në Prishtinë Lekaj thotë se ishte i rastësishëm

“Rastësisht jemi takuar, asgjë politike”, ka thënë Lekaj shkurt për Lajmi.net.

Lekaj, i cili ishte kritik mjaft i madh ndaj Thaçit qoftë si kryeministër tash si president i kishte shkruar letër të hapur Thaçit për mos reagimin e tij dhe institucioneve të Kosovës për lirimin e Ramush Haradinajt.

“Siç mund të jeni në dijeni (ju dy “pashallarë”) tashmë po bëhet muaji që nga koha kur padrejtësisht shteti francez e ka ndaluar një qytetarë të Kosovës, një ish-kryeministër të vendit, një politikan që çdo ditë të tij e ka harxhuar dhe edhe sot e harxhon duke u angazhuar për Kosovën, një lider të një partie me ndikim në proceset e vendit dhe jo vetëm”, kishte shkruar Lekaj.

Lekaj kishte kritikuar ashpër Thaçin edhe për përkuljen që kishte bërë tek varrezat e Serbëve.

“Presidenti, në vend që të përkulet para memorialëve ku akuzohen shqiptarët si “terrorist” është mirë që të kërkojë nga Serbia të tregojnë ose t’i kthejnë trupat edhe të mbi 1000 të zhdukurve”, kishte thënë Lekaj.

Lekaj nuk ka dhënë detaje për mundësinë e rikthimit të Demarkacionit në Kuvend.

Facebook Comments

Related posts

Video ekskluzive nga momenti i të shtënave në Pejë

lipjanipress

Listë e zezë për kompanitë që lanë udhëtarët të presin në aeroporte

lipjanipress

Vucic:Nga Sarajeva për autoritetet në Prishtinë: goditja e një stilolapsi nuk mund të rrëmben asgjë

lipjanipress

Publikohen fotografitë e të arrestuarve për sulmin kundër drejtorit të burgjeve (Foto)

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti dhe Kryeministri Avdullah Hoti përuruan shkollën e re në Magurë të Lipjanit

lipjanipress

Qeveria dënon aktin kriminal ndaj Vllasit -kryesit të japin përgjegjësi

lipjanipress

Kthehet në rigjykim rasti i Oliver Ivanoviq-it

lipjanipress

PDK-Lipjan Ismet Hajrullahu, nominohet kandidat për kryetar të komunës së Lipjanit nga Partia Demokratike e Kosovës!

lipjanipress

Arifaj për iniciativën e Thaçit për pajtim: Ka ardhur koha për të vërtetën

lipjanipress

Veseli: Vetëvendosje nuk mund ta udhëheq Kosovën pasi nuk e njeh si shtet

lipjanipress

Dialogu ‘ribashkon’ opozitën

lipjanipress

KQZ: Votuan 43.82 për qind e qytetarëve me të drejtë vote

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli