LipjaniPress

Vuçiq: Do të përdorim çdo mundësi për ndalimin e hyrjes së Kosovës në UNESCO

Lajme

Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiq në vjeshtë pret betejë të madhe kundër hyrjes së Kosovës në UNESCO , por beson se Serbisë sërish do të fitojë.

Kur bëhet fjalë për përpjekjen e Prishtinës që të sigurojë anëtarësimin në Këshillin e Evropës, ai është një proces i gjatë e shanset e Beogradit që ta kontestojë këtë, janë më të vogla se sa për UNESCO- n, pasi që për të duhen dy të tretat e votave, ka thënë ai.

“Sa i përket UNESCO-s, do të ndërmarrim të gjitha që mundemi në përputhje me fuqitë dhe mundësitë tona. Mos e hiqni nga mendja se kundër nesh nuk do të jenë jo vetëm shqiptarët e Prishtinës, por edhe disa të fuqishëm të cilët e kanë sponsorizuar kërkesën për hyrje të Kosovës në UNESCO”, citon gazeta Blic e Beogradit të ketë thënë Vuçiq.

Facebook Comments

Related posts

Rrëfimi që do t’ju prekë: Zvicerania që e kuptoi pas 18 vjetësh se është shqiptare

lipjanipress

“Martesa për letra”, prioritet i shqiptarëve në Maqedoni

lipjanipress

Hashim Thaçit i vjen edhe një goditje e papritur nga SHBA-ja (FOTO)

lipjanipress

QKUK më saktësisht në zyrat e administratës kishin hyrë persona të dyshuar

Press Lipjani

Listë e zezë për kompanitë që lanë udhëtarët të presin në aeroporte

lipjanipress

Ish-kryeministrit Bajram Rexhepi i keqësohet gjendja shëndetësore

lipjanipress

Flaka Surroi: Reagon ndaj tentim vrasjes se Azem Vllasit

lipjanipress

Hajrullahu ” Me Jetën e Re do t’i sjellim Lipjanit jetën e re”

lipjanipress

SHBA’ja burgos djalin e deputetit rus, reagon keq Rusia

lipjanipress

FAZ: Brenda Kosovës po krijohet një Republika Srpska

lipjanipress

Pas Vetëvendosjes, edhe Lista Srpska bëhet parti

lipjanipress

Pas sulmit terrorist në Londër, Parlamenti merr një vendim

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli