LipjaniPress

Komandanti i NATO’s për Europë: Transformimi i FSK’së në ushtri i takon Kosovës

Lajme

Komandanti Suprem i Forcave Aleate për Evropë (SACEUR), Gjeneral Curtis M. Scaparrotti, ka thënë se transformimi i FSK-së në ushtri është e drejtë e Kosovës, por sipas tij, FSK-ja edhe në këtë formë është profesionale dhe e aftë për të vazhduar punën në bazë të mandatit që ka, transmeton Koha.net.

Gjenerali i NATO-s që ka ardhur në Kosovë për një vizitë zyrtare, ka thënë se rreziku më i madh që i kanoset Kosovës është që të largohet nga rruga e rezolutës 1244 dhe të heq dorë nga dialogu për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë.

Ai ka përsëritur fjalët e sekretarit të NATO-s, Jens Stoltenberg, se stabiliteti i Ballkanit është rol kyç në stabilitetin e Europës

Facebook Comments

Related posts

Përurohet Qendra e Paraburgimit në Prishtinë objekt me standarde të larta.

lipjanipress

Gazeta maqedonase “e gjen” origjinën e shqiptarëve: Janë nga Afrika!

lipjanipress

O’Connell i bindur që Franca do ta trajtojë fer Haradinajn

lipjanipress

Publikohet raporti i institutit GAP për qytetari aktive në lokalitete të ndryshme të Kosovës

Press Lipjani

Sheshel: Kosovën mund ta kthejmë vetëm me Rusinë

lipjanipress

Rezultati i Sondazhit 24h i lansuar dje ne oren 12:00 dhe është mbyllur sod në ora 12:00(FOTO)

lipjanipress

Bastisen zyrat qendrore të Frontit Nacional të lideres së ekstremit të djathtë Le Pen

lipjanipress

Limaj: Serbia po bën hajgare me Thaçin dhe Mustafën

lipjanipress

Kryetari i Forumit Rinor Sami Borovci me Forumin Rinor te AKR-së bejn homazhe ne prekaz.(Foto)

lipjanipress

Të hënën funksionalizohet zyra për vërtetime të veteranëve (Video)

lipjanipress

Nikoliq heqë dorë nga gara presidenciale në Serbi?

lipjanipress

Këto vende do të kenë ndërprerje të rrymës në ditët në vijim

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli