LipjaniPress

Ish-hoteli bëhet stacion i Policisë për 5.000 euro në muaj

Lajme

Nga 1 marsi, një pjesë e Policisë së Kosovës do të stacionohen në objektin që deri para pak muajve ka punuar si hotel.
Kontrata e nënshkruar me AKP-në për një vit dhe me mundësi vazhdimi do t’i kushtojë policisë 60 mijë euro, raporton KTV.

Ka shumë kohë të gjatë që është përfolur largimi i policisë nga stacioni jugor 4 i Prishtinës.

Objektit që ishte nën menaxhim të pronarit të Kosova Petrolit, Bedri Selmani, i kanë mbetur vetëm muret.

Orenditë e brendshme, sipas AKP-së, janë marrë nga menaxhmenti i deriatëhershëm i hotelit.

Një pjesë e objektit para pak kohësh i është dhënë në shfrytëzim Federatës së Futbollit të Kosovës.

Facebook Comments

Related posts

Hetime për përplasjen vdekjeprurëse të autobusit hungarez në Itali

lipjanipress

Shkencëtarët të alarmuar: Një mega-cunam do vrasë mijëra persona në Evropë

lipjanipress

SBAShK-u apel nxënësve e arsimtarëve: Nesër në orën e parë mos shkoni në shkollë

lipjanipress

KQZ-ja flet pas vendimit të PZAP-it që Istogu të shkojë në rivotim

lipjanipress

H.S.Zeneli: Nait, mbushu me forcë dhe eja në debat (Foto)

lipjanipress

AGK reagon ndaj kërcënimit të drejtorit të Gazetës Express Berat Buzhala

Press Lipjani

Veseli:Fillimi i Ri është garancë për Shtetin e Kosovës dhe fuqizimin e tij (FOTO)

lipjanipress

Vllasi thotë se dikush e ka thirrur nga Rusia pas sulmit (Video)

lipjanipress

Gjilan: Merr para ryshfet, arrestohet nga policia

lipjanipress

Policia jep detaje për djegien e zyrave të partisë serbe në Mitrovicën e Veriut

lipjanipress

Franca i kundërpërgjigjet thirrjes së Erdoganit që turqit që jetojnë në Evropë t’i bëjnë nga 5 fëmijë

lipjanipress

Kroacia dhe Çekia me qëndrime të ndryshme rreth anëtarësimit të Kosovës në NATO

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli