LipjaniPress

Këto vende do të kenë ndërprerje të rrymës në ditët në vijim

Lajme Lipjani

KEDS ka njoftuar për vendet që do të kenë reduktime të energjisë elektrike gjatë ditëve në vijim.
Komunikata nga KEDS:

1.

Më 03.03.2017 në NS 35/10 kV Badovci do të shkyçet:

· Dalja 10 kV Graçanica 1 (Kodi: 10014004) prej orës 12:00 deri në orën 15:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa energji elektrike do të mbesin: Graçanica, Padalishta, Te mbeturinat, Ibër Lepenci dhe Lindja.

Arsyeja e ndërprerjes: Dislokimi i rrjetit 10(20) kV sipas zgjedhjes teknike me numër 11708.

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

Më 03.03.2017 në NS 35/10 kV Drenas do të shkyçet:

· Dalja 10 kV Drenasi 2 (Kodi: 16021007) prej orës 11:00 deri në ora 16:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet , pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Drenas te Xhamia, Drenas te Feronikeli, Drenas Qorrovit dhe Drenas Çikatovë.

Arsyeja e shkyçjes: Montimi i ormanit 630 kVA në trafon te Pazari me kod 16021002010.

Ferizaj

Mirëmbajte të planifikuar

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

Nuk ka

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

Më 02.03.2017 në NS110/35/10kV Lipjan do të shkyçet:

· Dalja10kV-Zona Industriale (Kodi: 41000009) nga ora 09:00 deri në ora 10:00

Gjatë kohës sa do te zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do te mbesin: konsumatorët komercial të kësaj dalje 10kV.

Arsyeja e shkyçjes: kyçja e trafostacionit të ri.

Facebook Comments

Related posts

“Ju tregoj datën kur do të nisë Lufta e Tretë Botërore”, flet burri që s’ka dështuar në asnjë parashikim

lipjanipress

Krasniqi për bisedën e Thaçit me Vuçuiqin: Kush u gëzua më shumë

lipjanipress

MUSTAFA OPTIMIST SE KRYETAR I VUSHTRRISË DO TË BËHET NJERIU I DYSHUAR PËR KOPJIM NË PROVIMIN E JURISPODENCËS

lipjanipress

Osmani: Kur thosha se PDK-ja nuk i respekton marrëveshjet, në LDK shanin e bërtisnin

lipjanipress

Pas Dardan Molliqajt, me Avdullah Hotin tallet edhe motra e tij

lipjanipress

Grupi i Kumanovës dënohet me 746 vjet burg

lipjanipress

Gjatë fundjavës në Shkup 23 aksidente, një i lënduar rëndë disa veta më lehtë

lipjanipress

Protestoi e zhveshur, policia franceze arreston kandidaten për presidente (Video)

lipjanipress

Shala tregoj që i takon NISMA-së dhe që NISMA i takon Shalës(VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Krasniqi: Opozita s’do të bëhet hisedare e marrëveshjeve të dëmshme

lipjanipress

Ramush Haradinaj flet nga Franca: Më ngeli merak që s’isha në përvjetorin e Rugovës (Audio)

lipjanipress

Gjenden mbetje mortore në Novi Pazar

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli