LipjaniPress

Nesër në Kosovë rikthehet i ftohti dhe ngricat

Lajme

Që nga nesër në vend parashihet të rikethehen temperaturat e ulëta. Gjatë ditës së enjtë në mëngjes do të mbajë mot i ftohtë, vende-vende me ngrica, e gjatë ditës mot me vransira dhe intervale më të gjata me diell.

Nga dita e premte dhe në fundjavë masa të ngrohta ajrore nga Mesdheu do të shtrihen mbi rajon, ku do të sjellin mot të butë me diell dhe vransira.

Temperaturat e ajrit do të mbesin mbi vlera mesatare për këtë periudhë kohore, me minimale që do të sillen nga -1C deri në +4C, e ato maksimale nga 12C deri në 16C.

Do të fryejë erë drejtimesh të ndryshme, mesatarisht e fuqishme 5-12m/s, e në fundjavë nga juglindja 3-6m/s. Shtypja atmosferike deri nesër do të zbres nën vlera normale, e më pas do të shënojë rritje.

Facebook Comments

Related posts

SHBA’ja burgos djalin e deputetit rus, reagon keq Rusia

lipjanipress

Qendra e mjekësisë familjare në Janjevë përfiton aparaturë shëndetësore

lipjanipress

Vendimi për Haradinajn më së largu deri më 14 shkurt – Serbia ende s’i ka dorëzuar letrat

lipjanipress

Turqia paralajmëron luftë fetare në Europë

lipjanipress

Lideri i Hezbollahut: Jemi optimist sepse Shtëpinë e Bardhë tash e udhëheq një idiot

lipjanipress

Gjenerali amerikan: Mund të nis lufta në Europë

lipjanipress

Nderohet Dëshmori Xhavit Kozhani, martirët e fshatit Ribar i Madh dhe Zllakuqan

lipjanipress

Mustafa kërcënon deputetët e LDK’së: Ata që s’e votojnë demarkacionin s’kanë vend në parti (Video)

lipjanipress

Më 7 maj mbahen zgjedhjet për Bashkinë e Kavajës

lipjanipress

NJOFTIM: Dorëheqje nga PDAK, si dhe nga të gjitha funksionet e PDAK-së

lipjanipress

Banorët e fshatit Vojnovc kanë filluar ndërtimin e shtëpisë bashkëfshatarit të tyre të ndjerë Bekim Mehmetit ,veteranit të UÇK-së.

Press Lipjani

Drenas, arrestohen dy persona për prostitucion

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli