LipjaniPress

Kështu duket qyteti qe e ndërtoi Pacolli nga zeroja (Foto)

Lajme

Kompania e Behgjet Pacollit, Mabetex, ka ndërtuar një infrastrukturë moderne në kryeqytetin e Kazakistanit, Astana.
Zona e ndërtuar nga Mabetex – nga pamjeve të mëhershme – duket të ketë qenë krejtësisht e pazhvilluar.

Pacolli më parë kishte konfirmuar se kompania e tij do të vazhdojë punën e saj në Astana, me anë të infrastrukturës gjigande moderne “EXPO 2017”. /Express/

Facebook Comments

Related posts

Mimoza Kusari i përgjigjet të përditshmes “Zëri”

lipjanipress

Nisma planifikon të nisë mocion mosbesimi kundër Qeverisë

lipjanipress

Fillon marshi “Një miliard në këmbë” kundër dhunës ndaj grave

lipjanipress

Përkujtohet 18 vjetori i masakrës në tregun e Mitrovicës

lipjanipress

Bashkë me Lavdimin, është vrarë edhe vëllai i Ridvan Haqifit, Bilalli

lipjanipress

Abrashi: S’kemi kohë për dëshirat e opozitës

lipjanipress

Kolegji i Gylenit “Mehmet Akif” dënohet me 12 mijë euro, instaloi kamera në toalete

lipjanipress

Cristiano Ronaldo largohet nga Real dhe bashkohet me Juve

lipjanipress

Hoti e O’Connell lavdërojnë procesin e emërimit të Berishës në krye të Doganës [video]

lipjanipress

Sekseri që merr para për mbylljen e hetimeve

lipjanipress

Thaçi se përjashton mundësinë që LDK-së t’ia jap mandatarin e dytë!

Granit

Përfaqësuesit e Ashkalinjëve Rreshtohen me Opozitën

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli