LipjaniPress

Protesta për vdekjen e Arbenita Spahiut, mjeku ua tregon gishtin qytetarëve

Lajme

Kanë kaluar një vit që kur mësuesja 27-vjeçare nga Gjilani, Arbenita Spahiu, ndërroi jetë pak orë pasi lindi beben e saj në Spitalin e Gjilanit.

Prokuroria po e cilëson vdekjen si të dyshimtë dhe po heton për neglizhencë mjekësore. Sot në kërkim të drejtësisë ka pasur edhe protesta.
Në ditën kur Arbenita Spahiu i mbushi një vit nga vdekja e saj, e cila ende vazhdon të cilësohet si e dyshimit, disa qytetarë kanë protestuar.

Ata kanë kërkuar drejtësi për këtë rast.

Por, diçka e çuditshme ka ndodhur derisa kjo protestë po mbahej. Aty është parë një mjekë derisa u a çonte gishtin protestuesve.

Aktori i njohur Fatmir Spahiu, ka bërë publik një fotografi nga kjo ngjarje dhe ka thënë se me këtë veprim janë fyer të gjitha gratë shtatzëna.

“Ky gisht sot është ngritur gjate protestes per vdekjen e dyshimt te Arbenita Spahiut, pra gishti i drejtohet protestuesve te cilet kerkojne drejtesi duke mos e prejudikuar ate… ky gisht ndonse i nje individi pa respekt nga zyra e mjekeve ose motrave i drejtohet edhe grave shtatezan dhe familjarve tjere ne proteste, ky gisht e ka vendit ne polici per provokim te turmes, ky gisht e ka vendin edhe dikah tjeter por nuk eshte rasti tash! #marrjanuknjehkufi, ka shkruar Spahihu në profilin e tij në Facebook./express/.

Facebook Comments

Related posts

Lajmërim: Edhe pak muaj, vetëm këto vetura mund t’i importoni në Kosovë

lipjanipress

Së shpejti fillon rregullimi i objektit social në Magurë

lipjanipress

Ja kushtet e KQZ-së për certifikimin e koalicioneve

lipjanipress

“Zaev ka pranuar ndryshimin e kufijve mes Maqedonisë, Shqipërisë dhe Kosovës”

lipjanipress

Raportohet se ka humbur Xhejlane Abdullahu

lipjanipress

Rezultatet për demarkacionin publikohen në mars (Video)

lipjanipress

Iraku nuk e njeh Kosovën edhe pse “po përballet me presion”

lipjanipress

Propaganda e Beogradit: Kosova po përgatit sulm në Veri

lipjanipress

Vuçiqit i pengon Haradinaj si negociator në Bruksel

lipjanipress

Limaj thotë se opozita do t’i fitojë 57% të votave në zgjedhjet e ardhshme (Video)

lipjanipress

Kështu duket qyteti qe e ndërtoi Pacolli nga zeroja (Foto)

lipjanipress

Kërkohet ndihmë për shërim jashtë vendit për vëllezërit nga Gjilani

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli