LipjaniPress

Vetëvendosje u shkon tek dyert qytetarëve për t’i thirrur për protestën e nesërme

Lajme

Aktivistë të prezantuar si të ‘Lëvizjes Vetëvendosje’ kanë trokitur nëpër dyert të disa banesave në lagjen ‘Dardania’ duke u bërë thirrje banorëve që të dalin nesër në protestën që organizohet për Ramush Haradinajn. Haradinaj po mbahet në Francë, në pritje të vendimit të gjykatës franceze pas kërkesës së Beogradit për ekstradim.

“Bashkojuni nesër protestës në ora 1 për Ramushin”, u kanë thë disa banorëve të lagjes, të cilët kanë treguar për Gazetën Express.

Protesta në fjalë, e thirrur për të shtunën në ora 13:00 nga AAK’ja, është mbështetur edhe nga VV’ja dhe NISMA, si parti opozitare në Kuvend, dhe AKR’ja.

Kjo protestë organizohet pasi këtë javë Gjykata në Colmar të Francës shty për më 6 prill vendimin për kreun e AAK’së që u ndalua me 4 janar në aeroportin e Bazelit, në bazë të një urdhër-arresti të lëshuar nga Serbia, në të cilin kërkohet ekstradimi në Beograd i ish-kryeministrit kosovar për tu gjykuar për krime lufte.

Facebook Comments

Related posts

Ish –Drejtori Arsimit në Prishtinë: Ahmeti të japë përgjegjësi për punësimin e 276 militantëve

lipjanipress

Rezultati i Sondazhit 24h i lansuar dje ne oren 12:00 dhe është mbyllur sod në ora 12:00(FOTO)

lipjanipress

13-vjeçarja nga Vushtrria ka nevojë për ndihmë, i duhen 40 mijë euro për transplatimin e veshkës

lipjanipress

Kërkohet ndihmë për shërim jashtë vendit për vëllezërit nga Gjilani

lipjanipress

Protestë gjithë popullore kundër vendimit politik në rastin e Kumanovës.

lipjanipress

Hapat që duhet ndjekur për t’u regjstruar si votues jashtë Kosovës:

lipjanipress

Kjo është dëshmia që e konfirmon! Iluminati ekziston

lipjanipress

Miratohet raporti për matjen e territorit – Mustafa shpreson se do ta votojë edhe opozita

lipjanipress

SBAShK-u apel nxënësve e arsimtarëve: Nesër në orën e parë mos shkoni në shkollë

lipjanipress

Shpend Ahmeti flet për jahtin, bëhet horë

lipjanipress

Mbi 100 të vdekur nga ortekët në Afganistan dhe Pakistan (Foto)

lipjanipress

Lirak Çelaj përmendet si kandidat për Kryetar të Prishtinës në tubimin e PDK-së

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli