LipjaniPress

Arrestohet një hetues policor i krimeve ekonomike

Lajme

(I plotësuar) – 23:00 – Inspektorati Policor i Kosovës ka arrestuar në Prishtinë një hetues të lartë policor të Krimeve Ekonomike.

Bëhet fjalë për arrestimin e hetuesit Lavdim Osmanit.

Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar drejtori i përgjithshëm i Policisë se Kosovës, Rashit Qalaj.

“Është e vërtetë se është arrestuar hetuesi Osmani. Diçka më shumë nuk kemi detaje, mirëpo së shpejti do të njoftohen mediat”, ka konfirmuar Qalaj.

Osmani dyshohet se është arrestuar nën dyshimin për korrupsion rreth një hetimi të cilin po e zhvillonte si zyrtar policor.

Policia e Kosovës thotë se shumë shpejt do të dalin me një komunikatë drejtuar mediave lidhur me rastin.

Facebook Comments

Related posts

Merkel për herë të parë pas grusht-shtetit viziton Turqinë

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti ka vizituar fillimin e punimeve tek udhëkryqi Lipjan – Magurë -Shtime.

lipjanipress

Kryeministri i vendit kërkon njohjen e Kosovës nga shtetet me shumicë myslimane

lipjanipress

Janjeva dhe janjevasit të paluhatshëm, gjithmonë LDK

lipjanipress

Kandidati për president të Serbisë: Kosova është e pavarur, duhet ta njohim

lipjanipress

Këto janë temperaturat për pesë ditët e ardhshme

lipjanipress

Ushtari i NATO’s ka bërë diçka të mrekullueshme për Drenasin (Foto)

lipjanipress

Vazhdojnë dëshmitë në rastin “Kumanova”

lipjanipress

Ministria e Bujqësise nuk ka mjete të mjaftueshme per ti permbushur kërkesat e fermerëve të dëmtuar nga Natyra.

lipjanipress

Tenderi milionësh në KEK -lirohet nga akuza Nijazi Thaçi

lipjanipress

Edhe një tjetër “shqiponjë” shfaqet në ushtrinë greke (foto)

lipjanipress

Scott: Kosova nuk duhet të ngutet me ushtri

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli