LipjaniPress

Lajçak telefonon Vjosa Osmanin, Lutfi Hazirin e Fatmir Limajn, tregon për çfarë biseduan

Bota Lajme

Emisari i Bashkimi Evropain për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak, ka njoftuar se sot ka biseduar me kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmanin, nënkryetarin e LDK-së, Lutfi Hazirin dhe kreun e NISMA-s, Fatmir Limajn.

Përmes një postimi në Twitter, Lajçak ka thënë se bisedat e tij me tre politikanët kosovarë kanë qenë rreth përgatitjeve për rifillimin e dialogut Prishtinë-Beograd dhe situatës në Kosovë.

“Po vazhdoj afrimin tim me rajonin. Kam folur me Vjosa Osmanin, Lutfi Hazirin e Fatmir Limajn sot. Patëm biseda konstruktive rreth përgatitjeve për vazhdimin e dialogut dhe sitautës në Kosovë”, ka shkruar Lajçak.

Ai ka thënë se mezi pret të bashkëpunojnë në mënyrë që të përfitojnë të gjithë njerëzit në Ballkanin Perëndimor.

Miroslav Lajčák@MiroslavLajcak

Continuing my outreach to the region, I spoke to @VjosaOsmaniMP, @LutfiHaziri, @FatmirLimaj today. We had constructive and useful talks on preparations to resume the Dialogue and the situation in Kosovo. Looking forward to working together for the benefit of all people in the WB203:50 PM – Apr 16, 2020Twitter Ads info and privacySee Miroslav Lajčák’s other Tweets

Facebook Comments

Related posts

Emisioni Komiteti Qendror – mysafir Lirak Çelaj (Video e plotë)

lipjanipress

Gecaj merr mbështetjen e Malit të Zi për integrime evropiane

lipjanipress

Vetëvendosje: Nëse zgjedhjet nuk manipulohen, PDK do të jetë në opozitë

lipjanipress

Mandati për Qeverinë: Ivanov nesër nis konsultimet me partitë politike

lipjanipress

Stoltenberg beson që Mali i Zi së shpejti bëhet anëtar i NATO-s

lipjanipress

Letër Dërguar Albin Kurtit,

lipjanipress

Këto vende do të kenë ndërprerje të rrymës ditëve në vijim

lipjanipress

Tsipras në Beograd: Askush s’mund të na bëjë presion për njohjen e Kosovës

lipjanipress

Hyseni takon ambasadorin e Hungarisë: Flasin për vizat

lipjanipress

Gjuric thotë se Lista Srpska e do pozitën e Kryeparlamentarit ose Kryeministrit (Video)

lipjanipress

Shtatzëna me COVID-19 në Kosovë është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe në kujdesin intenziv

lipjanipress

Këshilltari i kryeministrit: Albin, ju paskeni edhe jahta

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli