LipjaniPress

Shtatzëna me COVID-19 në Kosovë është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe në kujdesin intenziv

Lajme

Infektologu Salih Ahmeti në një konferencë për media ka thënë se gjendja e shtatzënës me COVID-19 është e rëndë.

Ai tha se pacientja është pranuar në Klinikën Infektive e intubuar dhe me probleme të theksuara të mushkëri.

“Dje kemi marrë një shtatzënë, e cila është në gjendje të rëndë , në kujdesin intensiv, ne jemi duke u kujdesur për të në bashkëpunim me mjekët e drejtimeve gjegjëse, jemi në konsultim me gjinekologët, anesteziologët dhe neonatologët. Pacientja ka ardhur te ne me probleme mushkërore të mëdha dhe e intubuar, ne do t’i ofrojmë ndihmë të madhe asaj dhe do të shfrytëzojmë protokolle për shtatzëna. Edhe shtatzënat sikurse secili individ që mund të jenë të prekur me COVID-19, me shkallë të lartë apo të ulët të virusit”.

Numri i rasteve në Kosovë : 423 të infektuar, 10 të vdekur, 71 të shëruar.

Facebook Comments

Related posts

Dy të vrarët dhe i plagosuri në Bazel, shqiptarë

lipjanipress

Rritet numri i aksidenteve në punë

lipjanipress

Vajza e Xhemajl Mustafës shpreson që Specialja ta zbardhë vrasjen e babait të saj

lipjanipress

Rasti i dy gjyqtarëve nga Veriu i Kosovës: Marrin më shumë se 1 mijë euro rrogë në muaj pa asnjë ditë pune

lipjanipress

Thaçi se përjashton mundësinë që LDK-së t’ia jap mandatarin e dytë!

Granit

Ky është parashikimi i motit për sot

lipjanipress

Merkel kundër Trumpit: Terrorizmi nuk është justifikim për ndalimin e hyrjes së njerëzve në Amerikë

lipjanipress

Demarkacioni dhe Ushtria të kryhen para zgjedhjeve, thotë Bulliqi

lipjanipress

Arrestohet një zyrtar i lartë i Qeverisë, kërkonte para për të hequr një lëndë nga gjykata

lipjanipress

Deklaratat e Sekretarit Mattis për Kosovën dhe FSK’në – top lajm në mediat serbe

lipjanipress

Deputeti i NISMA-s kërkon kokën e Presidentit për gylenistët e kidnapuar

lipjanipress

Treni godet kamionin në Fushë-Kosovë (Foto)

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli