LipjaniPress

KF “Arbria” meritojnë falenderim të veçantë.

Lajme Lipjani Sport Sports

I pari i komunës së Lipjanit z.Imri Ahmeti ka shkruar disa fjalë për ekipen e futbollit KF “Arbëria” më posht mund ta lexonin tekstin e plot.

Të dashur qytetarë,

Qytatarë e sportist të Dobrajës së Madhe jam i gëzuar bashkë me ju me rastin e hyrjes në superlig të futbollit kosovarë të klubit tuaj të futbollit “Arbëria”

Stuhia e kuqe, simpatizantë besnikë të KF “Arbria” meritojnë falenderim të veçantë. 🌪🔴

Ndihem mirë që e riaktivizuam klubin në vitin 2014 dhe sot e shënojmë një datë të veçantë të klubit “Arbria” për çka u angazhuan shumë të gjithë sportdashësit e Dobrajës dhe të gjithë të tjerët.

Ne do vazhdojmë të mbështesim klubin duke vazhduar me dinamikë të përshpejtuar krijimin e kushteve të klubit edhe me stadium dhe ambiente tjera të nevojshme për klubin.

Dobraja e ka dëshmuar që kur ka vullnet dhe mbështetje mund të arrihen synimet.

Besoj sot nuk do t’na gjykojnë pse filluam stadionin në dobrajë sepse ky rezultat justifikon kundërshtarët e ndertimit të stadiumin në Dobrajë.

Urime Arbria!
Urime stuhia e kuqe!

Facebook Comments

Related posts

Austri: Arrestohen 8 terroristë të dyshua

lipjanipress

Zaev: Ivanov të mos humbë kohë, të na e japë mandatin

lipjanipress

Gjakovë: Digjet autobusi, vlera e dëmit 15.000 euro

lipjanipress

Kryetari Ahmeti nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi.

lipjanipress

Rakiq viziton Qeverinë e Kosovës

lipjanipress

Rockefeller e kishte transplantuar zemrën plot 7 herë

lipjanipress

Kryetari Ahmeti diskuton për ndarjen e subvencioneve me përfaqësuesit e Klubeve Sportive

lipjanipress

Udhëheqja e Alternativës zgjidhet me vota, Deda e Kusari-Lila nuk janë drejtues të saj

lipjanipress

Policia britanike: Jemi duke e trajtuar sulmin si incident terrorist (Foto)

lipjanipress

Përurohet projekti: “Përmirësimi i hapësirave publike në qytetin e Lipjanit, faza e dytë”

lipjanipress

Mini-Maratone, TRADICIONALE VRAPOJM SHTIGJEVE TE HARADIN BAJRAMIT

lipjanipress

Psikologu, këto janë simptomat e të prekurve nga “Balena Blu”

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli