LipjaniPress

Talenti i madh lipjanas transferohet tek skuadra austriake që udhëhiqet nga trajneri i njohur

Football Sport

Talenti kosovar nga qyteti i Lipjanit, Arlind Ademi është larguar nga skuadra gjermane SV Waldhof Mannheim II.

Ai është transferuar tek ekipi austriak që bën gara në Ligën e tretë, FC Kufstein, transmeton Indeksonline.

Trajneri i FC Kufstein është, Wolfgang Schellenberg që në të kaluarën kishte zbuluar talent si Lars Bender, Kevin Volland dhe kosovarin, Besar Halimi.

Ademi luan në pozitën e qendërmbrojtësit dhe ka bërë disa paraqitje për grupmoshat u19 të kombëtares së Kosovës.

Facebook Comments

Related posts

KF “Arbria” meritojnë falenderim të veçantë.

lipjanipress

Zyrtare: KF Minatori bëhet me trajner të ri

Granit

??Zyrtarisht edhe Kampion ne Golem -Durrës , pa asnje humbje PARAFATOSAT U – 13 ??

lipjanipress

Kush e kërcënoi me vrasje liderin e Dardanëve, Lulzim Berisha? (Video)

lipjanipress

Neymar paralajmëron Realin

lipjanipress

Lampard e do Iscon ne Chelsea

Granit

Benzema paralajmëron Mbappen

lipjanipress

Travel Update – Detroit named second best city for 2018 travel destinations

lipjanipress

Cristiano Ronaldo largohet nga Real dhe bashkohet me Juve

lipjanipress

KF Ulpiana nuk i paguan lojtarët mbeten me gishta ne goj qe dy muaj

lipjanipress

Conte në garë me Mourinhon për yllin e Benficas (Foto)

lipjanipress

Nuk ndalet Guardiola, Man City arrin marrëveshje me mesfushorin brazilian

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli