LipjaniPress

33 anëtarë të LDK-së në Mitrovicë i bashkohen iniciativës së Vjosa Osmanit

Lajme Lipjani

33 anëtarë të strukturave të LDK-së në Mitrovicë i janë bashkuar iniciativës së Vjosa Osmanit.Kështu ka bërë të ditur këshilltari i Osmanit, Faton Peci.Sipas tij, anëtarët e LDK-së që i janë bashkuar Vjosa Osmanit janë kryetarë nëndegësh, veprimtarë dhe autoritete të qytetit të Mitrovicës.“Ndryshimi i madh vjen me Vjosa Osmanin. Brenda pak ditësh do të jemi në Mitrovicë, për t’u takuar në çdo lagje e çdo fshat. Bashkohu edhe ti për ndryshimin e madh që i duhet Kosovës’, ka bërë të ditur Peci, përmes ‘Facebookit’.Ai ka shkruar se Kosovës i duhet konsistencë dhe aleancë me qytetarët.“Personfikim i fjalës së mbajtur dhe konsistencës është vetëm Vjosa Osmani. Për një Kosovë më të mirë, për fjalën e mbajtur, për konsistencën”, ka shkruar në fund këshilltari i Osmanit.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Organizata VoRAE përmes qendrës për Arsim mbështetës në shkollën “ Ismail Luma ne Lipjan dhe Zenel Hajdini ne Gadime ” ka organizuar kampanjën “Arsimi ּÇelësi i Suksesit”

lipjanipress

“Shiu i përgjakshëm” godet Bosnjën dhe Hercegovinën

Press Lipjani

Zëvendëskryeministri Kelmendi vizitoi institucionet lokale, bizneset dhe Universitetin “Kadri Zeka” në Gjilan

lipjanipress

Amerikanët: Votuam për Trump, por s’duam që muri me Meksikën të ndërtohet

lipjanipress

Gjenden të vdekur 10 ushtarë në Kashmir, u zunë nga orteku

lipjanipress

Ramushi e themelon një degë të AAK’së në Strasburg (Foto)

lipjanipress

Austri: Arrestohen 8 terroristë të dyshua

lipjanipress

Ushtarët amerikanë vijnë në Kosovë, ja çfarë operacionesh do të kryejnë

lipjanipress

Ekskluzive: Rugova e dërgoi Adem Jasharin për trajnime në Shqipëri (VIDEO)

lipjanipress

Vetëvendosje mban sot konferencë për media

lipjanipress

Kontingjenti i KFOR-it Italian dhuron donacion për klinikat e QKU-së, në vlerë 70 mijë euro

lipjanipress

Dënohet me dy vjet burg ish-ministri i Brendshëm i Francës

lipjanipress
Skip to toolbar