LipjaniPress
Lajme Lipjani

Të martën,në Prishtinë

Do të promovohet Enciklopedia Gjithëkombëtare me 2500 Dëshmorë të Kombit “Bardhësitë e Atdheut”

Të martë,më 28.03.2017,në ambientet OVL të UCK-së,në Prishtinë,në 0ra 14,do të bëhet promovimi solemn i Enciklopedisë Gjithëkombëtare me 2500 Dëshmorë të Kombit,”Bardhësitë e Atdheut”,të luftëtarëve të UCK-së,autori i së cilës është Afrim Mustafa,reporter e veteran i UCK-së dhe publicist i mirënjohur.Duhet thënë se:Manifestimi i vacantë i librit të vecantë,mbahet nën organizimin e Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Clirimtare të Kosovës.Ndërkaq,për rëndësinë e kësaj vepre,do të referojnë:Kryetari i OVL-UCK,Hysni Gucati dhe historian,Prof.Dr.Hakif Bajrami. I.R.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Urimi i Kryetarit Ahmeti për Ditën e Mësuesit

lipjanipress

NJOFTIM: Rezultatet e vlerësimit të përzgjedhjes së ndërtesave përfituese për pjesëmarrje në projektin

lipjanipress

Vuçiq: BE’ja tani nuk po e kërkon njohjen e Kosovës

lipjanipress

Lista Serbe thotë se është e gatshme ta votojë demarkacionin me Malin e Zi

lipjanipress

Selim Pacolli, AKR, Prishtinë. Foto: Atdhe Mulla 3 Mijë Euro Gjobë Selim Pacollit për Vozitjen e Kamionit të ‘Pastrimit’

lipjanipress

Mali me borë në mes të Shkupit (VIDEO)

lipjanipress

Mustafa i thotë Palmerit se përkrahja e SHBA-ve për Kosovën është e pazëvendësueshme

lipjanipress

Shpërthim më bombë në një xhami gjatë namazit të xhumas 2 të vrarë 75 të lenduar rënd

lipjanipress

Shteti po humbet mijëra euro nga mos shitja e pasurisë së sekuestruar (Video)

lipjanipress

Nis mbledhja e LDK’së, Mustafa ekzagjeron me punën që kjo parti ka bërë nëpër komuna

lipjanipress

Mbahet mbledhja e KK-së ,të Lipjanit: Votëbesimi i kryesueses tëKuvendit të Komunës Vlora Limani-Hajnuni: unë jam këtu që ti masim numrat me që ata kështu e kuptojnë demokracinë,

lipjanipress

Kuvendi merr vendim për emërimin e sheshit tek teatri i qytetit me emrin Ismail Kadare

Press Lipjani
Skip to toolbar