LipjaniPress

40,000.00 euro për ndërtimin e trotuarit dhe ndriçimit publik në fshatin Bujari

Lipjani

Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti dhe Zëvendësministri i Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal, Bajram Gecaj ditë më parë kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi për ta ndihmuar Komunën e Lipjanit në realizimin e projektit “Ndërtimi i trotuarit me ndriçim publik në fshatin Bujari”, projekt për të cilin MAPL do të financoj në vlerë 40 mijë euro, ndërsa Komuna do të vazhdojë me pjesën tjetër për përfundimin e këtij projekti.
Me këtë rast, Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti, e ka vlerësuar si shumë të rëndësishëm realizimin e këtij projekt, ku me anë të të cilit do të rregullohet edhe më tej infrastruktura në këtë venbanim.
Ndryshe, Kryetari Imri Ahmeti po e përmbush edhe një premtim të tij për të ndërtuar dhe rregulluar infrastrukturën e fshatrave në mënyrë që që mos ketë dallime nga ajo e qytetit./Lipjanipress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Biografia e kandidatit për kryetar, z. Selatin Retkoceri

lipjanipress

KRYETARI VETËVENDOSJES NË LIPJAN SELATIN RETKOCERI DO TË JETË NË STADIUMIN E QYTETIT KU ZHVILLOHET DERBI LOKAL ULPIANA – ARBËRIA

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka pritur në takim Raphy Darbellay dhe Daniel Zyfferey nga Zvicrra

lipjanipress

Hasan S Zeneli: Kur bota rrotullohet rreth komandant dreqit !!!

lipjanipress

Kërkohet ndihmë për shërimin e voglushes Elsa Sopa

lipjanipress

Ish antari i VV, studenti nga Dardana paralajmëron parti të re polike, themelimin e 1 Levizje

lipjanipress

Arrestohen katër persona për prostitucion, ja kush janë

lipjanipress

Pritje madhështore për kryetarin Imri Ahmeti nga banorët e fshatit Bujan(Video+Foto)

lipjanipress

As ‘’Adem Jashari’’ s’i bën bashkë PDK’në e LDK’në (VIDEO)

lipjanipress

Rrustemi: Janë mbi 118 mijë votues të rijnë në këto zgjedhje

lipjanipress

Fuqizimi i të rinjve nga komunitetet Rom, Ashkali dhe Egjiptian në avokim për të siguruar ofrim më të mirë të shërbimeve shëndetësore në Kosovë.

lipjanipress

Hapat që duhet ndjekur për t’u regjstruar si votues jashtë Kosovës:

lipjanipress
Skip to toolbar