LipjaniPress

9 të vdekur gjatë luftimeve në Ukrainë

Lajme

Të paktën nëntë persona janë vranë sot gjatë luftimeve në lindje të Ukrainës, në ditën e gjashtë të rifillimit të betejës për kontrollin e qytetit Avdiivka.

Gjatë kësaj jave janë intensifikuar luftimet mes ushtrisë së Ukrainës dhe seperatistëve pro rus, për mbikëqyrjen e disa territoreve të Ukrainës. Rusia, e cila në vitin 2014 ka aneksuar Krimenë, në pjesët tjera nuk është deklaruar publikisht si e involvuar në luftimet në Ukrainë, por ajo ka mbështetur çdoherë më armatim dhe njerëz rebelët pro rus.

Uashingtoni i ka dënuar veprimet agresive të Moskës, gjatë zhvillimeve të fundit në Ukrainë.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Në Ferizaj po jepen viza të rrejshme për Gjermani

lipjanipress

Urime dita Kombëtare e 15 Shkurtit komunitetit Ashkanli

lipjanipress

Avni Llumnica është i dyshuari tjetër për tentim-vrasjen e Azem Vllasit (Foto)

lipjanipress

Selim Pacolli, AKR, Prishtinë. Foto: Atdhe Mulla 3 Mijë Euro Gjobë Selim Pacollit për Vozitjen e Kamionit të ‘Pastrimit’

lipjanipress

Kryetari I komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti të martën ka mbajtur takimin publik me qytetarët e kësaj komune

lipjanipress

Ambasadori i SHBA’së thirrje prokuroreve e gjykatëseve: Luftojini kriminelët

lipjanipress

Ahmetaj BE-së: Liberalizimi i vizave, tani ose kurrë

lipjanipress

Shënohet Dita e Çlirimit në Lipjan

lipjanipress

A do të jetë Vjosa Osmani pjesë e Alternativës?

lipjanipress

Këto janë pagat e reja në sektorin publik të shëndetësisë në Kosovë

Rexhep Isufi

Në Lipjan nuk është mbajtur mbledhja e KK-së, Opozita qendron në kërkesën për mbajtje të mbledhjës të jashtzakonshme

lipjanipress

Kanë nisur punimet në renovimin e QKMF-së në Lipjan

lipjanipress
Skip to toolbar