LipjaniPress

92 të vdekur nga rrëshqitjet e dheut në Kolumbi

Lajme

Në jug-perëndim të Kolumbisë të dielën kanë vdekur 92 persona si pasojë e rrëshqitjeve të dheut , raporton Kryqi i Kuq.

Ndërsa mbi 200 persona kanë mbetur të lënduar, dhe një numër i madh njerëzish po mungojnë.

Deri tek rrëshqitja e dheut ka ardhur pas reshjeve të mëdha të shiut për orë të tëra dhe daljes së lumenjve nga shtretërit në provincën Putumayo.

Presidenti i vendit, Juan Manuel Santos, që ka marrë udhë për tek vendi i ngjarjes, ka thënë se ka angazhuar trupën ushtarake për t’u për marrë me katastrofën

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Partnerizimi i Lipjanit me Kaiserslauternin e Gjermanis n’rrugë të mbarë.

lipjanipress

Zgjedhjet presidenciale, Serbia do të hapë 90 vendvotime në Kosovë

lipjanipress

Në shënimin e 27 vjetorit të themelimit LDK-së, për sukseset dhe të arriturat flet Kryetari Komunës Imri Ahmeti njeherit Kryetar Komune në Lipjan

lipjanipress

Policia: Do të veprojmë në tërë Kosovën në mbrojtje të votës

lipjanipress

Po duam punë, mjaftë me mashtrime

lipjanipress

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka vizituar Banullën dhe Gadimen Haradinaj: Do ta mbështesim fuqishëm dr. Fitim Selimin për kryetar të Lipjanit(Video+Foto)

lipjanipress

Limaj thotë se opozita do t’i fitojë 57% të votave në zgjedhjet e ardhshme (Video)

lipjanipress

Miratohet raporti për matjen e territorit – Mustafa shpreson se do ta votojë edhe opozita

lipjanipress

Ankand për ta ndihmuar veteranin e UÇK’së, Jon Harrison

lipjanipress

Selatin Retkoceri kandidat për deputet në Kuvendin e Kosovës nga Lëvizja VETËVENDOSJE

lipjanipress

LUKSI I DEPUTETËVE ME BUXHET TË SHTETIT.

lipjanipress

Kërcënimi Trump – Kina paralajmëron luftë me SHBA

lipjanipress
Skip to toolbar