LipjaniPress

A do të jetë Vjosa Osmani pjesë e Alternativës?

Lajme

Deputeti i pavarur Ilir Deda dhe kryetarja e Gjakovës Mimoza Kusari – Lila, kanë treguar për konceptin e subjektit të ri politik, Alternativës, dhe personalitetet tjera që do të jenë pjesë e saj.

Njëra ndër emrat e përmendur për mundësinë e bashkëngjitjes në Alternativë është edhe deputetja nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani.

Kusari – Lila në emisonin ‘Rubikon’ të KTV’së ka thënë se pjesë e Alternativës do të jenë njerëz që kanë mendësi të njëjtë, duke e cilësuar Osmanin si deputete e cila i përshtatet konceptit të subjektit të ri politik.

Ndërsa Deda ka thënë se me deputeten e LDK’së kanë pasur gjithmonë qëndrime të njëjta dhe janë pajtuar, edhe pse ju takonin grupeve të kundërta parlamentare.

Ai ka shtuar se nëse Osmani nuk është sot me ta, nuk do të thotë se ajo nuk do të jetë as në të ardhmen. /Express/

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Veseli deputetëve: Punoni më shpejt

lipjanipress

Limaj: Sakrifica e Jasharajve mobilizoi popullin shqiptar

lipjanipress

LËVIZJA VETËVENDOSJE! QENDRA NË LIPJAN PREZENTON PROGRAMIN ME TË CILIN DO TË UDHËHEQ KOMUNËN

lipjanipress

Mediat serbe: Trump dhe Putin ndajnë botën, e nisin me Kosovën!

Press Lipjani

Mogherini ia përsërit Vuçiqit: Pa e njohur Kosovën s’hyni në BE

lipjanipress

Çka po ndodh, blindohet Moska me trupa, raketa dhe avionë

lipjanipress

Sulmuesi i Vehbi Kajtazit Del Para Gjykatës

lipjanipress

Molliqaj: Jap dorëheqje nëse del ndonjë lidhje mes VV-së dhe Devollëve

lipjanipress

Kreu i Bashkisë së Kukësit i prerë: S’ka takim me Ramën nëse nuk liron kuksianët

lipjanipress

Ndërron jetë veterani i UÇK-së, Hashim Ilazi nga Torina

Granit

Kadri Veseli FSK së shpejti Ushtria Kosovës (Video)

lipjanipress

Kryetari i Forumit Rinor Sami Borovci me Forumin Rinor te AKR-së bejn homazhe ne prekaz.(Foto)

lipjanipress
Skip to toolbar