LipjaniPress

A duhet shkuar në zgjedhje të parakohshme sipas kryeministrit Mustafa?

Lajme

Kryeministri Isa Mustafa në Rubikon të KTV-së tha se nuk ka nevojë të shkohet në zgjedhje të parakohshme nacionale.

Zgjedhjet lokale janë të rregullta dhe kjo duhet të aplikohet edhe në zgjedhjet e përgjithshme, theksoi ai.

“Nuk kemi arsye të shkojmë sepse zgjedhjet lokale janë të rregullta dhe mendoj qe duhet të aplikojmë zgjedhje të rregullta lokale dhe të përgjithshme”.

Në 2018-n, Mustafa tha se LDK do të fitojë.

“Ata që janë humbës mbesin humbës, ne që i kemi fituar, i fitojmë prapë”, ka thënë ai.

E sa i përket sondazheve të cilat nuk e rangojnë subjektin e tij politik si të parin, ai thotë se nuk ju beson sondazheve.

“Unë i besoj vetëm LDK-së dhe fare sondazheve. I besoj qytetarit kur e qet votën në kuti”, ka thënë Mustafa.

Mustafa tha se nuk e kanë caktuar ende asnjë kandidat për kryetar të Prishtinës.

“Jo nuk e kemi caktuar sepse është një proces që nuk e kemi filluar ende edhe par komunat e tjera të Prishtinës”, përfundoi ai.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Qeveria emëron kryeakademikun Hivzi Islami në krye të Komisionit për Matjen e Territori

lipjanipress

Për ministrin e Kosovës, FETO është organizatë terroriste dhe shkollat e Gylenit duhet të mbyllen

lipjanipress

Le Figaro: Kosova, zona ku depërtojnë ekstremistët islamikë

lipjanipress

Anija kozmike arrin në Gjithësi

lipjanipress

Parlamenti në Zvicër ndryshon statusin e azilkërkuesve

lipjanipress

Filloj punimi i rruges në fshatin Shale me gjatesi 2.2 km

lipjanipress

Rrustemi: Janë mbi 118 mijë votues të rijnë në këto zgjedhje

lipjanipress

Spanja do ta ndalë ‘me forcë’ referendumin në Kataloni

lipjanipress

Mesazhi i Votuesit në Fletëvotimin e Ferizajt

lipjanipress

Haradinaj nga sheshi i Prishtinës thotë se Kosova nuk i fal tokë askujt

lipjanipress

Kadri Veseli FSK së shpejti Ushtria Kosovës (Video)

lipjanipress

Nesër në Mitrovicë nisin gërmimet për varrezë të dyshuara masive

lipjanipress
Skip to toolbar