Lipjanipress

Aksident në rrugën Kumanovë-Shkup, rikahëzohet komunikacioni

Lajme Maqedoni

Nga ora 10:40 paradite komunikacioni në aksin rajonal Kumanovë – Shkup tek fshati Umin Doll rikahëzohet për shkak të aksidentit në trafik, njoftoi Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë (LAMM).

Në rrugët e tjera në shtet komunikacioni po zhvillohet rrjedhimisht në kushte dimërore kryesisht nëpër rrugë të lagështa, ndërsa në pjesën perëndimore të shtetit vende-vende ka mbetje nga bora.

Shoferëve u rekomandohet vozitje e kujdesshme dhe përshtatje të shpejtësisë sipas kushteve në rrugë.

Facebook Comments

Related posts

Somali:Sulm me makinë-bombë, 8 te vdekur

lipjanipress

Pamje 3D të strukturës së sheshit që po ndërtohet në Veri (Video)

lipjanipress

Presidenti dhe Kryeministri s’thonë asnjë fjalë për dorëheqjen e Shefit të AKI’së

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli