LipjaniPress

Aktivitet pesë ditor i Qendrës Rinore për të rinjtë e komunës

Lajme

Në Shtime,më 3 prill,ka nisur trajnimi 5 ditor për 24 të rinj të Komunës së Shtimës me temën :”British Parlamentary Debate”. Ky trajnim u mundësua nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit-Departamenti i Rinisë, përkrahur nga Drejtoria për Kulture, Rini dhe Sport. Organizimin e trajnimit është duke e bërë Qendra Rinore në Shtime.
Debati-trajnimi ka për qellim që të rinjtë dhe anetarët e Qendrave Rinore të mësojnë mbi teknikat e debatimit në formatin e debatit British Parlamentary. Temat të cilat do të trajtohen në këto 5 ditët në vijim janë: Demokracia,Zhvillimi i qëndrueshem, Pjesëmarrja e të rinjve në vendimarrje, Migrimi, Bashkëjetesa.
Në fund të trajnimit të rinjtë do të pajisen me Certifikata të ofruara nga MKRS-ja./LipjaniPress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Veton Surroi tallet me vendimin e Qeverisë për t’ia dhënë paratë e sigurimeve veteranëve

lipjanipress

Përmbledhëje e programit të së enjëtes në Shtime gjatë përurimit të SPIN TV (VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Familja e Azem Berishës nga Janjeva në përkrahje të z. Hajrullahu

lipjanipress

Ramush Haradinaj përkrahet fuqishëm në Lipjan!(FOTO)

lipjanipress

VIDEOSKANDAL:SHEFI I KABINETIT TË SFARQËS JEP PARA PËR TË VOTUAR LDK-N

lipjanipress

Ish –Drejtori Arsimit në Prishtinë: Ahmeti të japë përgjegjësi për punësimin e 276 militantëve

lipjanipress

Mbretëresha i shkruan Thaçit, uron për 9 vjetorin e Pavarësisë

lipjanipress

Gjatë Zgjedhjeve të 22 tetori pati edhe fletëvotime të prishura qëllimisht (FOTO)

lipjanipress

Ramush Haradinaj flet nga Franca: Më ngeli merak që s’isha në përvjetorin e Rugovës (Audio)

lipjanipress

Turqia do të dërgojë Holandën në Gjykatën Europiane të të Drejtave të Njeriut

lipjanipress

Hoxha: Askush s’ka informata për arrestimet e Speciales (Video)

lipjanipress

Fillon puna për suspendimin e zyrtarëve me aktakuzë

lipjanipress
Skip to toolbar