LipjaniPress

Aktori i njohur kosovar aderon në Vetëvendosje (FOTO)

Lajme

Aktori i njohur kosovar, Adem Mikullovci, i është bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje.
Këtë e kanë bërë të ditur burime të “Zeri.info”, brenda Lëvizjes Vetëvendosje.

Mikullovci, muaj më parë kishte folur për kandidatin për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurtin, për të cilin kishte thënë se ka vision, gjersa për Vetëvendosjen kishte thënë se është e vetmja shpresë e Kosovës.

“Idolli im. E respektoj shumë këtë djalë. Ka vizion, pa kurrëfarë ambicie personale. Asnjë. As ky as këta të tyne nuk luftojnë për pozitë. Asnjëri nuk ka kurrëfarë ambicie m’u ba kryeministër, as kryetar Kuvendit. Këta janë njerëz që punojnë vërtetë për Kosovën. Dhe kur do ta kuptojë populli i Kosovës – për zgjedhje të lira – që duhet me dalë, se e vetmja shpresë, e vetmja dritë që ndriqon atje në errësirë, që fshihet, është Vetëvendosja”, kishte thënë ai.

Mikullovci ka edhe karrierë politike. Në vitin 1990 ai kishte qenë në mesin e deputetëve që shpallën Deklaratën Kushtetuese të 2 korrikut.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kosovari dorëzohet në polici, pranon se kreu vrasje natën e Pashkëve në Vjenë

lipjanipress

Franca i kundërpërgjigjet thirrjes së Erdoganit që turqit që jetojnë në Evropë t’i bëjnë nga 5 fëmijë

lipjanipress

Haradinaj, Vulinit: Shqiptarët s’kanë bërë dhe s’bëjnë kurrë spastrim etnik

Press Lipjani

Islanda kërkon emigrantë, ja mundësitë

lipjanipress

Mediat serbe: Thaçi do t’ua japë para deputetëve serbë për të votuar për ushtrinë

lipjanipress

Ministri Bytyqi dhe ambasadori gjerman Heldt flasin për cilësinë e arsimit

lipjanipress

“Vendi të shkojë në zgjedhje – edhe në mungesën time”

lipjanipress

Daçiq i rren amerikanët se shqiptarët mund t’i sulmojnë serbët në veri të Kosovës

lipjanipress

Këto vende do të kenë ndërprerje të rrymës gjatë ditëve në vijim

lipjanipress

Te Kojshia Show i ftuar Gani Geci (VIDEO)

lipjanipress

Tash për tash s’ka indikacion për zgjedhje të parakohshme, Më i zëshmi për të shkuar në zgjedhje është deputeti i PDK-së Shukri Buja

lipjanipress

Parashikimi i motit prej të hënës deri të premtën

lipjanipress
Skip to toolbar