LipjaniPress

Ambasadori Greiçevci: Ende nuk dihet identiteti i të vdekurve nga sulmi terrorist

Lajme

Sulmi kamikaz që ndodhi mbrëmë në Manchester rreth orës 10:30, ka lënë të vdekur 22 persona dhe të plagosur 59 të tjerë. Ambasadori i Kosovës në Britani të Madhe, Lirim Greiçevci ka thënë për Gazetën Express se ende nuk kanë marrë informacione a ka ndonjë të lënduar shtetas të Kosovës nga ky sulm.
Të paktën 22 persona mbetën të vdekur dhe 59 të tjerë të lënduar, pasi një kamikaz hyri në “Manchester Arena” ku po mbahej një koncert i muzikës pop, dhe hodhi veten në erë.

Ambasadori i Kosovës në Britani të Madhe, Lirim Greiçevci, ka konfirmuar për Gazetën Express se po bëjnë përpjekje maksimale, në bashkëpunim me autoritetet lokale, që ta kuptojnë mos ka ndonjë shtetas të Kosovës të prekur nga ky sulm.

“Ende nuk ka informacion për identitetin e të vdekurve ose të lënduarve”, ka thënë Greiçevci, derisa ka shtuar se ambasada atje ka ofruar numër emergjent për dhënien e informacioneve.

Deri tani ende asnjë grup terrorist nuk e ka marrë përgjegjësinë për këtë sulm, mirëpo vlen të theksohet se përkrahësit e ISIS’it në rrjetet sociale iu janë gëzuar këtij akti.

Numri emergjent i Ambasadës së Kosovës në Britani të Madhe është +447961064763.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Norvegjia premton vazhdimin e mbështetjes për Kosovën

lipjanipress

Shahini s’mërzitet nga dënimi me burgim, thotë se do të vazhdojë ta udhëheqë AKB’në

lipjanipress

VARFËRIA DHE KUSHTET E JETESËS SË KOMUNITETIT ASHKALI

lipjanipress

Donika Gërvalla kërkon dorëheqjen e Isa Mustafës

lipjanipress

Thaçi: Progresi nëntëvjeçar i Kosovës është vlerësuar nga Trump dhe liderët europianë (Video)

lipjanipress

Rasti i dy gjyqtarëve nga Veriu i Kosovës: Marrin më shumë se 1 mijë euro rrogë në muaj pa asnjë ditë pune

lipjanipress

Nënkryetari i OVL-së së UÇK-së Nasim Haradinaj, e quajti ‘palaço’ ambasadorin Amerikan në Kosovë, Greg Delawie, por edhe pas kritikave që ai mori, duket se nuk është pishman

lipjanipress

Stojanoviq: Serbët nga Kosova e përkrahin Aleksandar Vuçiqin për President të Serbisë

lipjanipress

NISMA për Kosovën – Lipjan hap fushatën zgjedhore me një koktej rasti e Premte ora 18:00 në restaurant “Toni”

lipjanipress

Njeriu Australian mbijeton duke u bllokuar për orë të tëra në një pellg me baltë e ujë (FOTO+VIDEO)

lipjanipress

Cristiano Ronaldo largohet nga Real dhe bashkohet me Juve

lipjanipress

Gjermania i kërkon Serbisë që “problemin e Kosovës ta zgjidhë shpejt”

lipjanipress
Skip to toolbar