LipjaniPress

Ambasadori i Meksikës në Serbi: Jemi të përkushtuar ta ndalojmë anëtarësimin e Kosovës në të gjitha organizatat ndërkombëtare

Lajme

Ambasadori i Meksikës në Serbi, Marko Antonio Garcia Blank, në një takim me grupin Parlamentar të Miqësisë me Meksikën në Serbi, ka thënë se vendi i tij do të vazhdojë të mbështesë integritetin territorial të Serbisë dhe të përpiqet të kontribuojë në ruajtjen e interesave të saj, në lidhje me pjesëmarrjen e Kosovës në të gjitha organizatat ndërkombëtare.

Kështu ka thënë ambasadori i Meksikës në Serbi, Marko Antonio Garcia Blank. Ai ka theksuar se Meksika do t’i ruajë interesat me Serbinë sa i përket pjesëmarrjes së Kosovës në të gjitha organizatat ndërkombëtare, përfshirë edhe UNESCO-n, shkruan Tanjug, transmeton Gazeta Express.

Kryetarja e këtij Grupi Parlamentar, Ana Ciric, ka falënderuar mbështetjen e Meksikës në mbrojtjen e territorit, por edhe për mbështetjen që po ia jep ky shtet Serbisë për të mos e mbështetur Kosovën në anëtarësimin e saj në UNESCO.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kryetari Imri Ahmeti dhe Kryeministri Avdullah Hoti përuruan shkollën e re në Magurë të Lipjanit

lipjanipress

Kështu duket qyteti qe e ndërtoi Pacolli nga zeroja (Foto)

lipjanipress

Haradinaj për AFP: Dialogu mund të vazhdojë vetëm nëse Serbia e njeh Kosovën

lipjanipress

I pari i Lipjanit Imri Ahmeti me bashkëpunëtorët e tij po ashtu sot kanë vizituar punimet në Llugagji

lipjanipress

Deklarata ‘bombë’ e presidentes kroate për serbët

lipjanipress

Ky është dëmi më i madh që Thaçi ia shkaktoi Kosovës (VIDEO)

lipjanipress

Trupi gjykues në Colmar të Francës ka marrë vendim që me datën 27 prill do të merret vendimi lidhur me akuzat e bëra nga shteti serb në drejtim të liderit të AAK-së Ramush Haradinaj.

Press Lipjani

SHBA-ja përgatitet për një sulm bërthamor nga Kim Jong-un

lipjanipress

Mbyllet stacioni i trenit në Dyseldorf, 5 të lënduar nga sulmi me sëpatë

lipjanipress

Për Kravatat e Kryeministrit Haradinaj, “kujdesen edhe disa bashkëatdhetar nga Luksemburgu”

lipjanipress

Italia dhe Libia me marrëveshje për parandalimin e emigrantëve

lipjanipress

Ja sa do t’i kushtonte Kosovës krijimi i njësisë së helikopterëve

lipjanipress
Skip to toolbar