LipjaniPress

Arbëria me përmbysje fiton në dramën ndaj Ramiz Sadikut

Football

KF Arbëri priti në « Sami Kelmendi » Ramiz Sadikun në duelin e parë për vitin 2022 në Ligën e Parë, shkruan Ulpianapress.

Bardhezinjtë fituan si vendas ndaj Ramiz Sadikut në ndeshjen spektakolare, që përfundoi me rezultat 3-2.

Mysafirët kishin avantazh, duke shënuar dy gola në pjeslojën e parë, por nuk arritën ta mbajnë epërsinë.

Agon Ismajli, Jetlir Berisha dhe Drin Zhegrova nuk ishin të pajtimit me atë rezultat, pasi i realizuan golat, duke përmbysur gjithçka.

Barazimi i djeshëm i Vushtrrisë dhe fitorja e Ferizajt i motivoi djelmoshat e Jeton Gashit, që të fitojë sot dhe t’i afrohet në vetëm dy pikë liderit, pasi kanë 26 pikë tani në vendin e tretë, derisa Ferizaj me 28 pikë mbanë kreun.

Në anën tjetër Ramiz Sadiku me 22 pikë gjendet në vendin e pestë.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ulpiana për turp! 7 ndeshje dhe 0 fitore, Tetova drejt shkarkimit!

Granit

Gjeniu i shahut, vetëm 12 vjeç “Mjeshtër i Madh”

Granit

Ulpiana ‘thyen mallkimin’, fiton pas 9 ndeshjeve

Granit

Tigrat ftojnë të gjithë nesër në përkrahje të Ulpianës

Granit

Tifozët e Ulpianës mesazh lojtarëve: Na nderoni nesër, fikne Dritën

Granit

Talenti i madh lipjanas transferohet tek skuadra austriake që udhëhiqet nga trajneri i njohur

lipjanipress

Tetova ik: Tifozët e Ulpianës kërkojnë shkarkimin e menjëhershëm të trajnerit

Granit

Travel Update – Detroit named second best city for 2018 travel destinations

lipjanipress

« Jep dorëheqje » trajneri i KF Ulpianës?

Granit

Ulpiana me gjest fantastik, i liron tifozët nga pagesa e hyrjes për ndeshjen me Dritën

Granit

Debutim ëndrrash për Gashin, Arbëri shkëlqen në ndeshjen e parë

Granit

Skuadrat e Superligës në ndjekje të talentit Ardi Arifi

Granit
Skip to toolbar