LipjaniPress

Ardhja e mërgimtarëve, rrit numrin e aksidenteve

Lajme

Në Kosovë është rritur numri i aksidenteve me fatalitet. Gjashtë muajt e parë të vitit këtij viti numri i tyre ka arritur në 53. Lëvizja dhe qarkullimi më i madh i mjeteve cilësohen si shkaktar të tyre. Policia dhe ekspertët private bëjnë thirrje që qytetarët të jenë të kujdesshëm.

Sipas të dhënave të përgjithshme nga Policia e Kosovës në periudhën gjashtë mujore të këtij viti krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar, numri i aksidenteve me fatalitet ka shënuar rritje.Policia vlerëson se kjo është për shkak të rritjes së aktiviteteve shoqërore dhe ardhjes së mërgimtarëve.

Hoxha thotë se janë shtuar patrullimet policore dhe janë marrë masa sensibilizuese për të ulur numrin e aksidenteve,raporton tribuna chanal.

Ndërsa, Nol Dedaj, ekspert i komunikacionit thotë se është e nevojshme të ketë një bashkëpunim ndërmjet ekspertëve të komunikacionit dhe autoriteteve policore për të shkëmbyer informacione.

Policia u bënë thirrje të gjithë drejtuesve të automjeteve të jenë më të kujdesshëm në këtë 3 mujor.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Arrestohet një Person, Tentoi të Votojë edhe për Gruan

lipjanipress

E pazakontë në Vlorë/ Seks në makinë, vdes gjatë aktit 58-vjeçari

lipjanipress

Vuçiq: Do të përdorim çdo mundësi për ndalimin e hyrjes së Kosovës në UNESCO

lipjanipress

Policia thotë se ka konfiskuar qindra kilogramë drogë

lipjanipress

Gecaj merr mbështetjen e Malit të Zi për integrime evropiane

lipjanipress

Derisa Mustafa fliste, deputetët.

lipjanipress

Në 18 vjetorin e masakrës në Krushë, Thaçi fton drejtësinë të hetojnë vrasjet dhe masakrat

lipjanipress

U mbajt mbledhja e 3-të me radhë e Kuvendit Komunal të Lipjanit

lipjanipress

LDK-Lipjan prezanton Sllovin disa pamje më herët dhe tani.

lipjanipress

Veseli: Do ta bëj të pamundurën që të ofroj mbështetje institucionale për të lehtësuar të bërit biznes

lipjanipress

Arrestohet një zyrtar i lartë i Qeverisë, kërkonte para për të hequr një lëndë nga gjykata

lipjanipress

Gjuriq: Asociacioni të themelohet ashtu siç jemi marrë vesh në Bruksel

lipjanipress
Skip to toolbar