LipjaniPress

Arrestohet një Person, Tentoi të Votojë edhe për Gruan

Lajme Maqedoni Zgjedhjet 2017

Nga MPB e Maqedonisë theksojnë që sot është arrestuar një person, i cili kishte tentuar të votojë për herë të dytë, edhe atë në emër të gruas së tij.

Personi në fjalë është nga Kavadari dhe ende po punohet për zbardhjen e rastit.

Përderisa po bëhen kontrolle në terren, policia në Koçani ka kapur një person tjetër, që ka tentuar të korruptojë votues dhe ndaj tij është ngritur kallëzim penal, shkruan TV21.

Më herët u raportua se në Resnjë ka pasur tentime për blerje votash.

Gjatë ditës u raportua se një votues në qytetin e Strugës ka fotografuar votën në vendin e votimit por është diktuar nga një vëzhgues i shoqatës qytetare MOST.

Votuesi është shoqëruar më pas nga policia të cilët kanë gjetur foton në celularin e tij, shkruan TV21.TV

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ish –Drejtori Arsimit në Prishtinë: Ahmeti të japë përgjegjësi për punësimin e 276 militantëve

lipjanipress

Mustafa kërcënon deputetët e LDK’së: Ata që s’e votojnë demarkacionin s’kanë vend në parti (Video)

lipjanipress

Në këto vende nuk do të ketë rrymë gjatë ditëve të ardhshme

lipjanipress

Prokuroria konfirmon se po heton rreth 100 raste të krimeve të luftës

lipjanipress

Publikohen fotografitë e të arrestuarve për sulmin kundër drejtorit të burgjeve (Foto)

lipjanipress

Së shpejti fillon rregullimi i objektit social në Magurë

lipjanipress

Zjarr në një ndërtesë në Lipjan, ka të lënduar

lipjanipress

Gjenden të vdekur 10 ushtarë në Kashmir, u zunë nga orteku

lipjanipress

Kush po e furnizon Serbin të mbledhë dëshmi kundër UÇK’së

lipjanipress

Policia britanike: Jemi duke e trajtuar sulmin si incident terrorist (Foto)

lipjanipress

Gjykata Speciale ende nuk është e gatshme të nis procedurat gjyqësore

lipjanipress

Nga sot ndërpres aktivitetin tim politikë në PDK.

lipjanipress
Skip to toolbar