LipjaniPress

Arrestohet një Person, Tentoi të Votojë edhe për Gruan

Lajme Maqedoni Zgjedhjet 2017

Nga MPB e Maqedonisë theksojnë që sot është arrestuar një person, i cili kishte tentuar të votojë për herë të dytë, edhe atë në emër të gruas së tij.

Personi në fjalë është nga Kavadari dhe ende po punohet për zbardhjen e rastit.

Përderisa po bëhen kontrolle në terren, policia në Koçani ka kapur një person tjetër, që ka tentuar të korruptojë votues dhe ndaj tij është ngritur kallëzim penal, shkruan TV21.

Më herët u raportua se në Resnjë ka pasur tentime për blerje votash.

Gjatë ditës u raportua se një votues në qytetin e Strugës ka fotografuar votën në vendin e votimit por është diktuar nga një vëzhgues i shoqatës qytetare MOST.

Votuesi është shoqëruar më pas nga policia të cilët kanë gjetur foton në celularin e tij, shkruan TV21.TV

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kaloi valixhen në aeroport, ajo që kapën rrezet X i tmerruan të gjithë

lipjanipress

Presidenti Thaçi priti një delegacion të ashkalinjve të Kosovës për 14 vjetorin e ditës së tyre të flamurit

lipjanipress

Azem Syla mund të gjykohet edhe në Zvicër

lipjanipress

David Philips shkruan për elitën e korruptuar në Prishtinë dhe raportet e reja Kosovë-Amerikë

lipjanipress

Blerondi nga Peja ka nevojë për ndihmën tonë për shërim jashtë vendit

lipjanipress

Ramushi e themelon një degë të AAK’së në Strasburg (Foto)

lipjanipress

Thyhet një pikë e Western Union-it dhe Mobi Shop Endrin në Lipjan

lipjanipress

Aksident tragjik në Lluzhan të Podujevës, vdes një fëmijë (FOTO)

lipjanipress

VALA, PAS FUSHATËS ME NUMËR JEP EDHE 3 MIJË EURO PËR BRITANIKUN E UÇK

lipjanipress

Aksidentohet për vdekje motoristi shqiptar në Zvicër

lipjanipress

Zyrtare: LDK dhe AKR arrijnë marrëveshje për koalicionin

lipjanipress

Procesi gjyqësor vazhdon kundër të akuzuarve për puç në Mal të Zi

lipjanipress
Skip to toolbar