LipjaniPress

Ashkalit e Lipjanit të mobilizuar për Zgjedhjet Lokale

Lajme Lipjani

Partia e Ashkalinjëve për Integrim me antarsinë e saj është duke u mobilizuar edhe një herë përpara sfidës së 22 Tetorit.

PAI është fituese e zgjedhjeve parlamentare dhe sot përfaqësohet nga lideri i saj Etem Arifi. Partia e Ashkanlinjëve për Integrim dega Lipjan, është duke u moblilizuar fuqitshëm për zgjedhjet lokale të 22 Tetorit. PAI dega në Lipjan në radhet e saja ka prurje të reja për zgjedhjet lokale, njëri ndër ta është kryetari i ri i degës së Lipjanit Lulzim Qerimi i cili ka përgaditje superiore që vjen nga shoqëria civile. Mos përfaqësimi në dy mandatet e kaluera në asamblen komunale ka sensibilizuar komunitetin dhe indikacionet në teren tregojnë që Lulzim Qerimi (Luli) ka përkrahje të fuqishme nga komuniteti Ashkali për përfaqësim në nivelin lokal.LipjaniPress.com

Partia e Ashklinjëve për Integrim do t’i përfaqëson komunitetin Ashkali në Lipjan. Ashkanlinjët e Lipjanit e shohin Lulzim Qerimin si njerin më adekuat për përfaqësimin e tyre në asamblen komunale në Lipjan sepse i përmbush të gjitha kondiktat e nevojshme për përfaqësim të komunitetit Ashkali në asamblen komunale në Lipjan.

PAI është e sigurt se në këtë mandat do të jetë parti vendim-marrëse në asmblen komunale të Lipjanit,pasi që ka 800 antarë që kanë të drejtën e votës. PAI është e sigurt që do të përfaqësohet me një nënkryetar për komunitete do ta ketë një drejtorat në udhëheqjen e saj dhe përfaqësin në asamble. Në Partin e Ashkalinjëve për Integrim është vetëm në përfundimi I listës për kandidat që do të garojën për asamble, ku sipas të gjitha gjasave listës do t’i prijë , Juristi i diplomuar Lulzim Qerimi./LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Abdullahu: Demarkacionin e çojmë bashkë me PDK-në në Kuvend, s’e dimë datën

lipjanipress

Lëvizja “Syri i Popullit” quhet organizata e Murat Jasharit

lipjanipress

Trupi gjykues në Colmar të Francës ka marrë vendim që me datën 27 prill do të merret vendimi lidhur me akuzat e bëra nga shteti serb në drejtim të liderit të AAK-së Ramush Haradinaj.

Press Lipjani

Shtatzëna me COVID-19 në Kosovë është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe në kujdesin intenziv

lipjanipress

Prej prillit Policia e Kosovës me uniformën e Kosovës, nis misionin në vendet e BE-së

lipjanipress

Ja çka thonë të moshuarit për mungesën e WC-ve publike në Prishtinë (VIDEO)

lipjanipress

DARDAN SEJDIU DHE FATON TOPALLI SOT VIZITUAN LIPJANIN

lipjanipress

Uragani Harvey, vogëlushja e humbur shpëtohet nga kalimtari (Video)

lipjanipress

Nënshkruhet marrëveshja për Projektin e Statistikave në Vendim-marrje

lipjanipress

Trump e largon Amerikën nga një marrëveshje e rëndësishme tregtare

lipjanipress

Qeveria Mustafa pranë rrënimit, ja çfarë thotë partia e tij për koalicionin

lipjanipress

Njihuni me nofkat e komandantëve gjatë luftës kush ishin, Korbi, Gjermani, Gazetari…

lipjanipress
Skip to toolbar