Lipjanipress

Austri: Arrestohen 8 terroristë të dyshua

Lajme

Policia në Austri i ka arrestuar sot tetë terroristë të dyshuar, në një seri bastisjes të kryera herët në mëngjes në dy qytetet më të mëdha të vendit, ku u mobilizuan ekipet e armatosura rëndë të SWAT, të përkrahur nga qindra oficerë.

Në një komunikatë për media, Zyra e Prokurorit Publik të Austrisë në Graz, ka thënë se të arrestuarit dyshohet se janë të përfshirë në grupin terrorist të Shtetit Islamik (ISIS), transmeton Express.

Në të njëjtën kohë, policia austriake ka kryer bastisje edhe në Vjenë, në dy operacione në të cilat kanë marrë pjesë 800 policë.

Facebook Comments

Related posts

Deklaratat e Sekretarit Mattis për Kosovën dhe FSK’në – top lajm në mediat serbe

lipjanipress

Komandanti i KFOR’it nuk e përkrah Ushtrinë e Kosovës

lipjanipress

DËBIMI I SHQIPTARËVE NGA SANXHAKU I NISHIT 1878/1789:NJËQIND E KATËRDHJETË VJETË MË PARË (FOTO)

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli