LipjaniPress

B.Olluri: Në shenjë falënderimi ,,Të jemi krenar për këta mjekë Kosovarë”

Lipjani

Në shenjë falënderimi ,,Të jemi krenar për këta mjekë Kosovarë”
Pra disa ditëve kisha nënën e sëmur V.O nga Krojmiri dhe kisha dëshirë ta vizitoi në QKMF Lipjan.
Aty kërkova ndihmë te Dr F. Mëziu. Ndonëse nëna nuk kishte mundësi të ngjitej në Ordinancën e ti por ai pa pretes në cilsin e një humanisti të vertet më tha ,, jo pa problem unë do të zbres poshtë”. Me një profesionalizëm, modesti dhe afërsi humane pas vizites edhe pse në kushte pune jo të përshtatshme kërkoi nga ne familjaret dhe e bindi pacienten se problemin do ta zgjidhni në QKUK Gastroenterologji.
Ne fillim patëm shumë hezitime por jemi befasuar me pritjen që kemi hasur në Klinik. Fjala e parë e mjekëve në QKUK ishte po Dr Mëziu ka pas të drejt që ju ka referuar. Aty kem pa shumë e shumë mjekë të cilet edhe nga klinikat tjera kanë vizituar dhe hulumtuar për të gjetur shkakun dhe mjekuar pacienten pra nënën time.
Faleminderit Dr F. Mëziu
Faleminderit QKUK dhe Kl. Gastroenterologjisë.
B.Olluri Krojmir

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

GLLOGOVCI DËSHMOJ SE KRYETARI IMRI AHMETI ISHTE DHE DO JETË KRYETARI I LIPJANIT EDHE PËR KATËR VITE

lipjanipress

Ja se kur fillon Muaji i Ramazanit (Foto)

lipjanipress

Komuna Lipjanit Njofton për Organizatat e Shoqërisë Civile

lipjanipress

Kryetari Ahmeti diskuton për ndarjen e subvencioneve me përfaqësuesit e Klubeve Sportive

lipjanipress

Nga shtatori i 2017 shkolla fillore “Dy Dëshmoret” do të renovohet në tërësi brenda dhe jashtë.

lipjanipress

Fillon ndërtimi i rrethërrotullimit tek udhëkryqi Lipjan-Magurë-Shtime

lipjanipress

I pari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti, uron qytetarët për Vitin e Ri 2021

lipjanipress

Fshati Smallush mbështetë programin e Lëvizjes Vetëvendosje! dhe Selatin Retkocerin

lipjanipress

Dy policë nga Lipjani shpëtojnë jetën një të moshuare – tentonte të vetëvritej

lipjanipress

Ardian Nokaj: Darka e Fundit

lipjanipress

QYLAGA DHE KROJMIRI MBËSHTESIN LËVIZJEN VETËVENDOSJE! DHE SELATIN RETKOCERIN (Foto)

lipjanipress

Partnerizimi i Lipjanit me Kaiserslauternin e Gjermanis n’rrugë të mbarë.

lipjanipress
Skip to toolbar