LipjaniPress

Babë e bir i sulmojnë mësimdhënësit në Gjilan me sopat

Lajme

Një rast i rrallë por i mjerë ka ndodhur në Komunën e Gjilanit. Babë e bir i kanë sulmuar mësimdhënësit në shkollën e mesme të Bujqësisë në Lagjen

“Arbëria” në ambientet shkollore. Njësitet policore i janë përgjigjur rastit ku me të arritë në vendin e ngjarjes kanë arrestuar dy të dyshuarit njëri nga ta i mitur.

Në vendin e ngjarjes brenda objektit shkollorë është konfiskuar edhe një sopat ku dyshohet se i takon të dyshuarit të mitur me të cilën dyshohet se ka tentuar ti sulmojë dy mësimdhënësit ankuesit e rastit, i dyshuari paraprakisht ka penguar mbarëvajtjen e mësimit në këtë shkollë.

Dy ankuesit mësimdhënës të kësaj shkolle kanë kërkuar ndihmën mjekësore ku janë ankuar se janë të lënduar në këtë incident.

Dy të dyshuarit pas intervistimit, në prani të avokatëve mbrojtës me vendim të Prokurorit të Shtetit njërit i është caktuar masa e ndalimit për 48 orë.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Mirena përkrahë fuqishëm Dr. Fitim Selimin

lipjanipress

Partia e Ashkalive për Integrim – dega në Lipjan ka mbajtur Kuvendin Zgjedhor (FOTO+VIDEO)

lipjanipress

A do të jetë Vjosa Osmani pjesë e Alternativës?

lipjanipress

Denoncuesi i Driton Gashit: Unë s’e kam ndërmend të vetëvritem, nëse vdes më kanë vrarë

lipjanipress

Sonte në Komiteti – i ftuar Hajredin Kuçi

lipjanipress

Kjo është renditja përfundimtare e partive në fletëvotimet e 11 qershorit (LISTA)

lipjanipress

Zhurma misterioze zgjon banorët në orët e hershme të mëngjesit (Video)

lipjanipress

Sekseri që merr para për mbylljen e hetimeve

lipjanipress

Vuçiq një ditë para takimit në Bruksel thotë se nuk iu beson shqiptarëve

lipjanipress

Pezullohen hetimet për Astrit Deharin

lipjanipress

Eksperti i spiunazhit: Daullet e luftës po bien në Kosovë dhe në Bosnje

lipjanipress

Lëvizja “Syri i Popullit” quhet organizata e Murat Jasharit

lipjanipress
Skip to toolbar