LipjaniPress

Banka Për Biznes vepron para 15 vitesh në komunën e Lipjanit (FOTO)

Lipjani

Lipjan 22 mars

Në qendër të Lipjanit ka rifilluar punën Banka Për Biznes ecila e kishte ndërprerë punën përkohësisht, për  rregullimin e brendshëm  hapsinor. Të Mërkurën,në prerjen e shiritit ishte  edhe kryetari I komunës  Imri  Ahmeti I shoqëruar nga zv.drejtori gjeneral I BPB-së,z.Artan Sadiku dhe drjetori I kësaj filiale  në Lipjan z.Agron Hajdini.Në një atmosferë   pune  kryetari Ahmeti i përshendeti për  punën  që po bënë  BPB-ja në Lipjan dhe urojë për suksese të reja.Ndërsa,Artan Sadiku  në fjalën e rastit ka thënë  se”jemi të parët që para 15 vitesh  kemi hapur bankën e parë  në treg me të vetmin qëllim që të jemi sa më afër  klientëve,por edhe duke ivestuar në infrastrukturë dhe në staf professional.Me punën në Lipjan kemi një bazë solide të klientëve,ndonëse jemi të fokusuar në  biznese të vogla dhe të mesme.Ky,nëherit është edhe profili  I  klientëve për biznes privat”ka thënë  ndër të tjera  z.Sadiku për  gazeten LipjaniPress.Ndërsa ,Agron Hajdin ,drejtor I Bankës  Private të Biznesit në Lipjan   ka shtuar se “kjo Bankë  u ka shëbyer  individëve të komunës së Lipjanit por edhe institucioneve komunale.Të gjitha bankat në një mënyrë janë  shërbyer nga BPB-ja.Nuk ka munguar përkrahja nga lipjanasit dhe ka qenë e preferuara e tyre”ka thënë z Hajdini./Lipjanipress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Sondazhi i organizuar nga LipjaniPress, nxjer fitues kryetarin aktual Imri Ahmeti.

lipjanipress

Kolegji i Gylenit “Mehmet Akif” dënohet me 12 mijë euro, instaloi kamera në toalete

lipjanipress

Këta janë emrat e bashkëpunëtorëve të Shukri Bujës që akuzohen për keqpërdorime me prona

lipjanipress

NEVOJA PËR REFORMA NË DIPLOMACINË E KOSOVËS

lipjanipress

Zgjedhjet i kushtojnë vendit 5 milionë euro, KQZ aprovon buxhetin

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka pritur në takim përfaqësueset e Forumit për Iniciativa Qytetare

lipjanipress

Nga kjo datë do të gjobiteni nëse s’keni gomat e dimrit dhe zinxhirët në veturë

lipjanipress

Lipjan: Zvarritja e rrethrrotullimit kthehet ne “pikë të zezë”

lipjanipress

PDK-Lipjan Ismet Hajrullahu, nominohet kandidat për kryetar të komunës së Lipjanit nga Partia Demokratike e Kosovës!

lipjanipress

FSHATI BABUSH MBËSHTETË SELATIN RETKOCERIN PËR KRYETAR TË KOMUNËS SË LIPJANIT

lipjanipress

LDK e AKR arrijnë marrëveshje, Imri Ahmeti kandidat përbashkët për Kryetar

lipjanipress

Sabit Pacolli:Tentim vrasja ndaj avokatit, Azem Vllasi, është një sulm ndaj drejtësisë në Kosovë.

lipjanipress
Skip to toolbar