LipjaniPress

Benzema paralajmëron Mbappen

Sport

Karim Benzema e ka përshkruar Kylian Mbappen si një “fenomen”, por e ka paralajmëruar nëse largohet shumë herët nga Monaco.
18 vjeçari është duke kaluar në një formë të jashtëzakonshme te Monaco, dhe për shkak të kësaj ka marr vëmendjen e gjigantëve evropianë, përfshirë Manchester Unitedin dhe Real Madridin, transmeton Koha.net.

Benzema ka kujtuar kohën e tij sa ishte te Lyoni, dhe vështirësitë që kishte kaluar pas transferimit te Reali.

“Më kanë thënë se ai është një fenomen, lojtar shumë i mirë. Të jem i sinqertë ende nuk e kam parë. Ai është lojtar i ri. Futbolli është shumë i vështirë, veçanërisht te klubet e mëdha. Unë kam ardhur te Reali kur isha 21 vjeç, dhe tashmë kisha bërë shumë gjëra te Lyoni, por kur erdha këtu mora një shuplakë fytyrës”, është shprehur Benzema RMC.

Ai më tutje thotë se viti i tij i parë ishte shumë i vështirë.

“Viti im i parë ishte shumë i vështirë. Je larg familjes, nuk është njëjtë. Ata që i ke pranë janë aty për ta marrë vendin, dhe kjo është shumë e vështirë. Por, nga ajo se çfarë kanë thënë njerëzit, ai është lojtar shumë i mirë, dhe shpresoj se do të ketë karrierë fantastike, pak nga pak. Mendoj se nuk duhet të largoheni shumë herët. Gjërat shkojnë mirë, por kur ato nuk shkojnë aq mirë, këtu shfaqet problemi. Ai është 18 vjeç, si e përballoni kur gjërat nuk shkojnë mirë, kur njerëzit nuk flasin aq mirë për ju, dhe kur jeni nën presion?”, është shprehur Benzema.

Mbappe në këtë sezon ka shënuar 17 gola në 29 paraqitje për Monacon.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

One Life dhuron donacion për dy ekipe të Ligës totale në Ferizaj KF GZIMI dhe KF ASHKANET ku këta 24 lojtarë u furnizuan me ndresa dhe trenerka.

lipjanipress

RONALDO LA PRAPA MESSIN, FITON NJË ÇMIM TJETËR

lipjanipress

Dybala zhgënjen Unitedin (Foto)

lipjanipress

Neymar paralajmëron Realin

lipjanipress

KRYETARI VETËVENDOSJES NË LIPJAN SELATIN RETKOCERI DO TË JETË NË STADIUMIN E QYTETIT KU ZHVILLOHET DERBI LOKAL ULPIANA – ARBËRIA

lipjanipress

Dëshiron të fitoni sot në bastore, atëherë provoni këto ndeshje

lipjanipress

Katastrofë, kjo nuk i ka ndodhur më parë Cristiano Ronaldos (Foto/Video)

lipjanipress

⚽️Turniri Tradicional në ⚽️futbollin e vogël ⚽️“Xhavit Kozhani”- BURGIA

lipjanipress

Kovacic a je normal? (Video)

lipjanipress

Formohet Klubi 2 Futbollistik “KF-Lipjani”

lipjanipress

Reali merr një lajm të keq para ndeshjes me Celtan

lipjanipress

Cristiano Ronaldo largohet nga Real dhe bashkohet me Juve

lipjanipress
Skip to toolbar