LipjaniPress

Beograd, një veturë në lëvizje shpërthen afër një shkolle (Video)

Lajme

Në cepin e një rruge të kryeqytetit serb, Beograd, në orët e paraditës së sotme ka shpërthyer një makinë në lëvizje, shkruajnë mediat serbe, përcjell Telegrafi.

Sipas dëshmitarëve okularë, shpërthimi u ndie fuqishëm në gjithë hapësirën përreth dhe kishte edhe dridhje të dritareve.

Qytetarët ishin shqetësuar, duke pasur frikë se po bëhej fjalë për diçka më të madhe. E ekipet e Ndihmës së Shpejtë kanë ardhur menjëherë në vendin e ngjarjes.

Siç mësojnë mediat serbe, “viktimë” e shpërthimit ka qenë një veturë Citroen Picaso, brenda së cilës gjendej edhe një njeri.

Pas shpërthimit thuhet se ai është dërguar me një veturë private në Spitalin Ushtarak në Beograd, nga ku thuhet se ka pësuar lëndime të rënda.

Nga ky shpërthim që thuhet të ketë ndodhur afër një shkolle janë lënduar tre persona, vozitësi i automobilit, si dhe dy persona, të cilët në momentin e shpërthimit gjendeshin në afërsi.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

N J O F T I M:Njoftohen qytetarët për vazhdimin e afatit të konkursit publik për ndarjen e banesave në Komunën e Lipjanit.

lipjanipress

PDK-Lipjan Ismet Hajrullahu, nominohet kandidat për kryetar të komunës së Lipjanit nga Partia Demokratike e Kosovës!

lipjanipress

Veseli: Ata që manipuluan me listat e veteranëve duhet të turpërohen

Rexhep Isufi

Pushimet e Ivanka Trump me të dashurën e Vladimir Putinit në Dubrovnik (Foto)

lipjanipress

Mandati për Qeverinë: Ivanov nesër nis konsultimet me partitë politike

lipjanipress

Behgjet Pacolli Një mundësi e jashtëzakonshme për Amerikën shkruan ne facebook.

lipjanipress

Mbyllet stacioni i trenit në Dyseldorf, 5 të lënduar nga sulmi me sëpatë

lipjanipress

Skandal në Beograd: “Vëllazëria” serbo-ruse përfundon në therje me thika (VIDEO)

lipjanipress

Zaev sot në Gjykatë për seancën e re të rastit “Ryshfeti”

lipjanipress

Ambasada Amerikane nuk shpreh përkrahje për zgjedhje të parakohshme

Press Lipjani

Abrashi mysafir te veteranët

lipjanipress

Oficeri i policisë ia përplas hajnit kokën për makine (Video +16)

lipjanipress
Skip to toolbar